Як пересадити домашню троянду. Як пересаджувати домашні троянди.

Причин для пересадки домашньої троянди може бути безліч: сусідка поділилася посадковим матеріалом; друзі подарували рожевий букет, а ви захотіли ці квіти укоренити; розрослася плантація і т.д. Але троянда - вельми примхлива рослина, вона не прощає помилок в агротехніці. Щоб їй добре росли на новому місці, важливо правильно підготувати грунт, зробити пересадку, а також дотримуватися водний і температурний режим в наступні дні.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - добрива;
  • - посадковий матеріал;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Перекопайте ділянку на глибину штиря лопати. Троянди не люблять важких глинистих ґрунтів, а тому, якщо у вас саме такі, внесіть річковий пісок. Дана технологія дозволить не тільки поліпшити повітрообмін, внаслідок якого очікується поліпшення розвитку кореневої системи, але і сприятливим чином позначиться на дренажних властивостях ґрунту. Якщо земля на вашій ділянці володіє підвищеною кислотністю, проізвесткуйте її. Як правило, вапнування виробляють за півроку до посадки троянди. Ще одна порада: не вносьте вапно і органічні добрива разом. Бажано, щоб між їх внесенням пройшло 4-5 місяців, інакше користь кожного буде знівельована.
2
удобрити грунт перепрілим гноєм або компостній землею. Добре росте домашня троянда і на грунтах, багатих біогумусом - продуктом життєдіяльності дощових черв'яків. Разом з органічними добривами внесіть мінеральні: 10 г подвійного суперфосфату і 5-7 г калійної солі на кожен кв.м. ділянки. Азотисті (сечовину та ін.) Добрива при пересадці троянди краще не вносити, тому вони призведуть до надмірного набору зеленої маси і не найкращим чином позначаться на зав'язуванні бутонів. Якщо надалі за окремими характеристиками рослини зрозумієте, що воно відчуває нестачу азоту - внесете його з черговим поливом.
3
Викопайте трояндовий кущ з достатнім грудкою землі. Робити це краще в похмурий або навіть дощовий день. Викопуючи, будьте обережні: троянда може «завередувати» навіть якщо пошкодилися невеликі периферійні корінці. Як би окресліть квадрат навколо куща, потім, заглиблений штир лопати, проріжте землю на глибину кореня і обережно витягніть цей своєрідний земляний куб.
4
Зробіть на місці посадки яму відповідного розміру, вилийте в неї 3 л води і посадіть домашню троянду таким чином, щоб прикоренева шийка куща неодмінно залишалася над поверхнею ділянки. Повторіть полив, на цей раз використовуючи розсікач для лійки, а потім пристовбурні кола замульчуйте тирсою, стружкою, керамзитом або іншим, відповідним для мульчування матеріалом. Подальша агротехніка догляду зводиться до захисту від шкідливих комах, підживлення, поливу і розпушування. При необхідності підв'язуйте кущі і додатково покривайте грунт мульчею.