Як обрізати гібіскус.

Гибискуси - ціла група рослин сімейства мальв. Один з його видів, більше відомий як «китайська троянда», отримав дуже велике поширення в якості кімнатної рослини. Але дуже популярні серед садівників та інші гібіскуси. Садять їх як на дачних ділянках, так і вдома. Якщо за кімнатним гібіскусом правильно доглядати, він розкішно і часто цвіте. Але цвітіння потрібно стимулювати, так само як і зростання бічних пагонів. Інакше рослини може вимахати мало не до стелі, але при цьому не дати жодного квіточки.
Вам знадобиться
  • -гібіскус;
  • -острий ніж, скальпель або секатор;
  • -Садово вар;
  • -спірт або перекис.
Інструкція
1
Гібіскус - дуже витривала рослина і відмінно переносить обрізку. Восени його можна обрізати взагалі до пенька. Взимку у гібіскуса період спокою, тому можна не соромитися і обрізати практично всі стебла на відстані 4-5 см від землі. Горщик в цьому випадку краще поставити абикуди в тінисте прохолодне місце.
2
Якщо у вас достатньо місця в квартирі і ви віддаєте перевагу бачити свій гібіскус постійно, не обрізайте його повністю. Деякі китайські троянди чудово цвітуть мало не цілий рік. Правда, це не стосується тільки що посаджених рослин. Якщо ви посадили держак, він у вас значно виріс, а то і дав довжелезні бічні пагони, займіться формуванням крони. Робити це краще взимку, поки рослина знаходиться у відносному спокої і інтенсивний рух соків не розпочалося.
3
Знайдіть у котрий виріс до потрібної висоти гібіскуса верхню нирку. Відступите вгору 4-5 см. Продезінфікуйте ніж або скальпель і зріжте стебло. Зріз може бути як прямим, так і косим, гибискусу це загалом-то все одно. Якщо стебло вже товстий, то зручніше зробити косий зріз. Якщо сік все-таки з'явився, обітріть його вологою ганчіркою. Замажте рану садовим варом, особливо якщо вона велика.
4
У гибискусов необхідно зрізати і бічні пагони, особливо якщо вони довгі, худі і безплідні. Робиться це точно так само, як і при прищипування основного стовбура. Визначте довжину того чи іншого втечі, знайдіть найближчу до цієї точки нирку або лист, і підстрижіть гілку. Якщо гілка тонка, варом можна рану НЕ замазувати.
5
Прищипування можна поєднати з пересадкою рослини. Маленький гібіскус пересадите в трохи більший горщик, не чіпаючи коренів. У дорослої рослини можна просто замінити частину ґрунту.
Корисна порада
Гибискуси легко переносять всі процедури, тому ніяких обмежень, коли давати підживлення, немає. Квітку можна підгодовувати в тому ж режимі, в якому ви зазвичай це делаете.Крону садових гибискусов формують точно так же, як і у кімнатних. Прищипувати бічні пагони необхідно кілька разів за літо. Не бійтеся обрізати рослину. Якщо ви не будете систематично прищипувати пагони, гібіскус почне голодувати і може загинути.