Як вижити в холоді.

Щоб вижити в холоді , ви повинні володіти хоча б середньої фізичною підготовкою. По-перше, низька температура - додаткове навантаження на органи серцево-судинної системи, і людині зі слабким серцем буде вкрай складно провести навіть одну ніч при температурі нижче 20 градусів морозу. По-друге, з поганою підготовкою ви не зможете вирити собі укриття, а без цього ночівля практично неможлива.
Вам знадобиться
  • - сірники;
  • - лопата;
  • - дзвіночок;
  • - мотузка;
  • - топірець;
  • - спальний мішок;
  • - каструля.
Інструкція
1
Подбайте про нічліг. В районі крайньої півночі рекомендується видовбати в снігу укриття таким чином, щоб вхід в «житло» розташовувався з підвітряного боку. Не біда, якщо воно вийде затісним, зате неодмінно захистить вас від сильного вітру. До того ж температура в товщі снігу, як правило, значно вище, ніж на поверхні. Закутавшись в спальний мішок, в такому укритті можна цілком стерпно переночувати. Якщо є поблизу хвойні дерева - ще краще. Нарубаєте гілок, постеліть вниз - це додатково захистить від замерзання.
2
Розведіть багаття. Якщо ви опинилися в районі, де відсутня видима рослинність, спробуйте розгребти сніг - не виключено, що під ним є мох, який можна буде використовувати як паливо. При гострій нужді в якості дров використовуйте жирну рибу або м'ясо, які слід розщепити на «скіпи» і запалити багаття.
3
Закип'ятіть води, додавши листя брусничника або інших ягід, що збереглися під снігом. Гаряче питво додасть вам сил. Якщо є з собою будь-яка їжа - неодмінно прогрійте її перед вживанням. У гарячому вигляді будь-яка їжа ситніше, ніж холодна. В ситуації, коли їжі немає, необхідно завидна спантеличитися її пошуками. При деяких навичках з довгої капронової мотузки влаштуйте подобу силець, в які може попастися будь-яка північна птах. В крайньому випадку, доведеться обмежитися рослинною їжею, для чого спробуйте зібрати мох, внутрішню сторону кори листяних дерев або розкопати корінці. Все їстівні рослини залийте водою і зваріть з них «кашу».
4
Продумайте укривние конструкцію для багаття. Краще, якщо він буде горіти всю ніч, що в якійсь мірі захистить вас від диких тварин. Також непогано захистити «табір» мотузкою, з якої раніше робили сильця. Прив'яжіть до неї дзвіночок - якщо наблизитися будь-якої звір, ви почуєте. За допомогою цього нехитрого пристосування ви зможете хоч скільки-небудь поспати, щоб назавтра з новими силами рухатися в дорогу.