Як писати науково-дослідницьку роботу. Як писати наукові роботи.

Якщо вам цікаво дійти до суті речей, спробувати зрозуміти, проаналізувати якесь природне явище або самому відкрити щось нове, то замислювалися над тим, як правильно оформити результати дослідження.
Інструкція
1
Дуже важливо правильно вибрати і сформулювати тему дослідження. Не беріть занадто великі питання для вивчення. Наприклад, якщо ви хочете проаналізувати творчу діяльність якогось автора, то зупиніться або на одному певному життєвому етапі або досконально вивчіть історію створення якогось окремого твору. Науковий керівник повинен вам допомогти з вибором теми.
2
Далі обговоріть з науковим керівником обсяг роботи. Він варіюється залежно від її рівня складності. Наприклад, обсяг роботи школяра для виступу на науково-практичній конференції повинен складати двадцять-тридцять аркушів друкованого тексту, а ось в дипломній роботі можливе до ста друкованих аркушів.
3
Зустрітися з проведеними раніше дослідженнями в тій області, в якій ви вивчаєте якесь питання. Зіставте ці матеріалами зі своїми даними і зробіть висновок.
4
Оформлення починають з титульного аркуша, де відображають рівень роботи. Наприклад: "Міська краєзнавча олімпіада". На титульному аркуші вказують назву секції та роботи, а також - ім'я, прізвище, по батькові автора та наукового керівника.
5
Далі оформляють зміст роботи. Це своєрідний план, в якому зазначені назви і послідовність її частин. Обов'язково проводять нумерацію сторінок.
6
Обов'язково вкажіть мету роботи та завдання, необхідні для її досягнення.
7
Будь-яка науково-дослідна робота містить вступ. У ньому слід прокоментувати вибір теми, підкреслити актуальність даних відкриттів, намітити подальші можливі шляхи їх застосування.
8
В основній частині, яка в свою чергу може складатися з декількох складових, обов'язково наводяться проміжні результати дослідження, описуються досліди або спостереження, проведені вами, і робляться попередні висновки. У ній ви повинні відобразити ті методи, які були використані вами для отримання результатів.
9
Майте на увазі, що обов'язковою умовою будь-який науково-дослідної роботи є логічне, послідовне розташування частин, а також власні відкриття і глибокі висновки з доказами.
10
У висновку вам потрібно підвести підсумок вашій роботі, вказавши на переваги і намітивши подальші дії в даному напрямку.
11
Обов'язковою умовою наукової роботи є список використаної літератури, т.е джерел.
Часто люди, що володіють допитливим розумом і вмінням аналізувати, хочуть узагальнити свій досвід або розповісти про проведений експеримент та його результатах у науковій роботі. Але для багатьох проблемою стає чисто технічне питання про те, як правильно оформити і написати наукову роботу?
Інструкція
1
Виберіть тему. Краще всього, якщо вона не буде задана обставинами, а представлятиме для вас певний інтерес. Це, звичайно, позначиться на самій роботі в позитивну сторону. Якщо вам буде цікаво писати по цій темі, то й іншим буде цікаво її читати.
2
Визначтеся з об'ємом роботи, яку ви збираєтеся писати. Якщо матеріалу багато, то, може бути, є сенс зробити тему більш вузькою або ж перекваліфікувати наукову роботу в дисертацію.
3
Складіть план. Написання плану допоможе вам систематизувати ті події, про які ви хочете повідати наукової громадськості, свої думки з цього приводу і висновки, які ви робите на їх основі. Врахуйте в плані наукової роботи, що в першій її частині ви повинні поставити завдання і розповісти про стан справ в тій області, яку ви маєте намір досліджувати. Потім ви повинні описати проведені експерименти або розповісти про ваші спостереженнях. У висновку проаналізуйте свої спостереження і зробіть висновки.
4
Вивчіть тему. Можливості інтернету безмежні, тому ви завжди зможете вивчити всі матеріали, які були опубліковані за останній час по даному питанню як в нашій країні, так і за кордоном. Переконайтеся, що елемент новизни у вашій науковій роботі присутній. Все це ви опишете в першій частині вашої наукової роботи. Джерела, вивчені вами в процесі написання наукової роботи, також слід вказати в додатку до неї.
5
В основній частині роботи викладіть суть свого відкриття, власні факти, ідеї та думки з цього приводу. Може бути, ваша робота буде суперечити відомим до цього фактам, проаналізуйте причини розбіжності. Зробіть висновки та запропонуйте шляхи вирішення поставлених завдань. Ваші висновки та підмічені вами закономірності, викладені в науковій роботі, це нехай невеликий, але крок вперед на шляху до пізнання істини.