Як скоротити персонал.

Якщо кадровий аудит, вироблений на підприємстві, показав, що у вас роздутий штат, необхідно прийняти непросте рішення про скорочення персоналу . Як би вам не хотілося залишити всіх співробітників, які працюють у вас в компанії, поклавши непомірні навантаження на бюджет, ви ризикуєте довести бізнес до банкрутства. Тому не втрачайте часу, складіть план дій і приступайте до його реалізації.
Вам знадобиться
  • - новий штатний розклад;
  • - кваліфікаційні характеристики;
  • - фотографії робочого дня;
  • - посадові інструкції;
  • - графіки робочих змін.
Інструкція
1
Передивіться штатний розпис. Можливо, це тільки на перший погляд здається, що воно раздуто. Проаналізуйте фотографії робочого дня кожної з посад. З них ви зможете максимально точно дізнатися, чим займається працівник з моменту приходу на роботу і до її закінчення. Якщо у вас такого поняття як «фотографія робочого дня» немає, почати перегляд штатного розкладу потрібно з їх складання. Теж стосується ретельного розгляду кваліфікаційних характеристик. Для одних видів бізнесу має сенс замість двох не надто кваліфікованих працівників взяти одного, що володіє великими компетенціями, для інших - навпаки. Якихось універсальних порад на цей рахунок бути не може, також як і порад з приводу перегляду робочих змін. Подумайте, можливо, прихований трудовий резерв можна знайти саме в цьому?
2
Вирішіть, кого зі співробітників ви могли б звільнити. Приймайте до уваги не особистісні відносини, симпатії чи антипатії, а кваліфікацію і користь, яку працівник приносить (або не приносить) колективу. Додатково перевірте його навички, влаштувавши атестацію. Незалежно від того, про скорочення якого персоналу йдеться - управлінського, обслуговуючого, виробничого або технічного, - атестація повинна будуватися за певним алгоритмом. Спершу передбачте перевірку теоретичних знань, необхідних для тієї чи іншої посади. Ця перевірка може проводитися в рамках тестування. Потім - практичних. Розробіть кейси, змоделюйте ситуації, близькі до тих, з якими працівник щодня стикається або може зіткнутися на робочому місці. Запросіть експертів для оцінки атестації.
3
Оголосіть про своє рішення, запросивши звільняє працівника в кабінет. Не варто оприлюднити дану інформацію публічно. Пам'ятайте, що ці люди працювали у вас, значить, в цілому вони вас влаштовували, і якби не ситуація, при якій ви встали перед необхідністю скорочення штату, можливо, вони так і продовжували б працювати. Оформляйте розірвання співробітництва в рамках, передбачених трудовим кодексом, не примушуючи персонал писати заяви «за власним бажанням».