Як повернути настройки опери.

Кожен користувач налаштовує часто використовувані програми на свій смак, і нерідко стикається з необхідністю повернути стандартні настройки. Якщо вам доводилося шукати в налаштуваннях Opera можливість їх повернення до значень за замовчуванням, вам напевно відомо, що такої функції розробники популярного браузера не надали. Не поспішайте впадати у відчай, адже вихід є.
Інструкція
1
Щоб повернути настройки Opera деякі користувачі дають пораду видалити програму, а потім встановити її заново. Такий варіант крім того, що він занадто складний, ще й не дає гарантованого результату, оскільки програма залишає файл настройки на комп'ютері, і при подальшій установці Opera повертає його до життя, а ви приходите до того, від чого пішли.
2
Щоб напевно повернути настройки до початкових значень, відкрийте Opera і перейдіть в «Меню» - «Довідка» - «Про програму». Перед вами відкриється сторінка, на якій будуть показані всі шляхи, куди Opera зберігає дані. Вам потрібен найперший пункт "Налаштування".
3
Тепер відкрийте кінцеву папку, вказану в дорозі до налаштувань, знайдіть в ній файл Operaprefs.ini і видаліть його. Якщо у вас в системі відключено відображення розширень файлів, то назва файлу буде Operaprefs. Перезапустіть Opera, і браузер відкриється, як щойно встановлений - все настройки будуть повернені до початкового стану.
4
Якщо ви не єдиний користувач на комп'ютері, ви можете не знайти шлях папці з настройками, тому що деякі папки можуть бути прихованими. Для того щоб відкрити всі папки, в будь-якому вікні провідника Windows натисніть «Сервіс» - «Властивості папки» - «Вид», і встановіть прапорець на пункті «Показувати приховані файли і папки».
Якщо в процесі настройки установок браузера Opera ви зайшли в тупик або з якої-небудь іншої причини не маєте можливості ввести вихідні значення, то є сенс повернутися до початковим установкам. Зробити це натисканням будь-якої однієї кнопки, на жаль, не вийде - виробники про таку ситуацію чомусь не подумали. Однак існує відносно нескладний спосіб зробити це, не використовуючи систему управління самого браузера.
Вам знадобиться
  • браузер Opera і файл-менеджер.
Інструкція
1
Знайдете місце розташування у вашому комп'ютері файлу, в якому браузер зберігає свої настройки . В Opera, на відміну від інших браузерів, це зробити не важко - відповідна інформація виводиться на службову сторінку, яку можна відкрити через меню. Для цього в меню треба розкрити розділ «Довідка» і вибрати в ньому самий нижній пункт - «Про програму». На сторінці, окрім інформації про версії браузера, операційної системи і правообладателях є й секція з заголовком «Шляхи». Перший рядок у цій секції і містить повний шлях до потрібного вам файлу operaprefs.ini. Щоб дістатися до нього треба відкрити стандартний файл-менеджер операційної системи. В ОС Windows це Провідник.
2
Двічі клацніть ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі, щоб запустити Провідник. Якщо відображення цієї іконки відключено в налаштуваннях вашої ОС, то такий же пункт можна знайти в головному меню на кнопці «Пуск». А можна обійтися натисканням клавіш WIN + E (це російська літера «У»). Будь-який з цих способів запустить стандартний файл-менеджер.
3
Перехід до місця зберігання файлу налаштувань. Найпростіше це зробити, скопіювавши повний шлях зі сторінки «Про програму», а потім вставивши його в адресний рядок Провідника. Перш ніж натиснути клавішу Enter і перейти за вказаною адресою, приберіть з нього назву файлу operaprefs.ini, інакше провідник просто відкриє файл настройок в текстовому редакторі.
4
Знайдіть в папці файл operaprefs.ini і видаліть або перейменуйте його. На цьому ваша робота з відновлення налаштувань за замовчуванням буде закінчена, а все інше зробить сам браузер.
5
Закрийте і знову відкрийте Opera. При запуску браузер повинен завантажувати поточні настройки з файлу operaprefs.ini. Не знайшовши його на місці, Opera створить новий файл, заповнивши його дефолтнимі установками.