Як дізнатися про хворобу печінки.

Печінка - це основний орган, який пропускає через себе всі отрути і токсини, так чи інакше потрапляють в організм. Крім цього виконує одну з провідних ролей в травній системі, в загальному обміні речовин і регуляції білків, жирів, вуглеводів і амінокислот. Печінка бере на себе всю атаку шкідливих речовин, обробляє всі необхідні поживні речовини жовчю і подає їх в чистому вигляді в кишечник.
Вам знадобиться
  • - звернутися до лікаря;
  • - пройти необхідні обстеження.
Інструкція
1
Про захворювання цього органу можна судити за непрямими ознаками, так як в структурі печінки немає нервових закінчень і з цієї причини хворіти вона не може.
2
Болі можуть з'являтися тільки на останній стадії раку або цирозу, коли всі функції печінки вже не можуть виконувати свою роботу. І то поява болю говорить лише про те, що метастази вразили сусідні органи. Також біль може свідчити, що в жовчному міхурі камені або болить підшлункова залоза, але не печінка, оскільки при попаданні в організм великої кількості шкідливих речовин печінку терпить і мовчить.
3
Про хвороби печінки ви можете судити по сірому або жовтуватому кольору обличчя, іноді особа набуває дуже бліде забарвлення. Шкіра всього тіла може бути дуже сухий або дуже жирною. Також часто присутня алергія, волосся рідшають і посилено випадають, з'являються пігментні плями, присутній жовтий відтінок білків очей, шаруються нігті, мучать простудні та вірусні захворювання. Можуть набрякати ноги, живіт стає великим через великої кількості води в черевній порожнині, присутній безсоння, дратівливість, прищі, мова покривається білим, жовтим або сірим нальотом. Дуже часто порушується травлення, з'являються хронічні запори або хронічна діарея, печія, турбує важкість у правому підребер'ї, переповненість шлунково-кишкового тракту, гіркота в роті.
4
Якщо у вас присутні хоча б два з перерахованих вище симптомів, зверніться до терапевта і отримаєте направлення до лікаря гепатолога-гастроентеролога. Залежно від скарг пацієнта, лікар призначить одне із видів обстеження: УЗД черевної порожнини, комп'ютерну томографію печінки, сцинтиграфію, зондування або біопсію. Найбільш достовірний результат стану печінки дає тільки біопсія. На підставі даного обстеження вдається поставити точний діагноз і призначити адекватну терапію. Біопсія робиться в умовах стаціонару досвідченими фахівцями під місцевим знеболенням методом проколу та вилучення матеріалу з печінки.
5
Будь-які захворювання печінки ведуть до нездатності органу виконувати свою головну роль, захист всіх органів від шлаків, токсинів і канцерогенів. Як наслідок цього може розвинутися цукровий діабет, ожиріння, панкреатит, серцево-судинні захворювання, жовчнокам'яна хвороба, важка форма алергії і т.д.
6
Для успішного одужання, крім призначеного основного лікування, дотримуйтесь дієти, відмовтеся від смажених, гострих страв, від алкогольних напоїв. Всю їжу готуйте на пару. Харчуйтеся дрібно і часто.