Як змінити свою поведінку.

Поведінка - багато в чому це наші звички, укорінені з часом в способі життя або стилі діяти. Здавалося б, неможливо поміняти те, що формувалося роками. Однак, почавши роботу над собою, ви зрозумієте, що змінити свою поведінку реально.
Інструкція
1
Поспостерігайте за собою і зрозумійте, що саме ви хотіли б змінити в поведінці: звичку (кинути палити), реакцію (багато дратуєтеся), фізичну реакцію (покриваєтеся плямами при спілкуванні). Подумайте, як би виглядала ідеальна ситуація, до якої ви прагнете.
2
Опишіть поведінку, якого хочете досягти. Намагайтеся не використовувати частку «не». Замість «Не буду дратуватися» напишіть «буду краще розуміти свого співрозмовника» або «розвиваю терпіння».
3
Не можна змінити поведінку проти своєї волі. Усвідомте, навіщо вам це робити. Знайдіть якомога більше плюсів в новому типі поведінки. Шукайте вигоду від того, що ви змінитесь.
4
Якщо ви хочете відразу змінити в собі багато всього, зупиніться. За двома зайцями погонах, нікого не зловите. Міняйте поведінку поступово: спочатку працюйте над однією звичкою. Коли побачите прогрес, закріпіть нову поведінку, і тільки після цього, приступайте до наступної звичкою. Щоб зміни міцно увійшли в життя, потрібно як мінімум три тижні на звикання організму до незвичайного для нього поведінки.
5
Багато людей, змінюючи в собі щось, прагнуть прибрати або викорінити певний тип поведінки (наприклад, ніколи не дратуватися). Замість цього, спробуйте додати в свій арсенал нову дію або реакцію (реагувати з гумором). Придбати щось набагато простіше і корисніше, ніж позбавлятися від того, що може коли-небудь вам знадобитися. Не забороняйте собі поведінку за старим зразком. Нехай цей метод буде з вами, але намагайтеся розвивати новий, який буде вести до заповітної мети.
6
Впроваджуйте новий механізм, який приносить бонуси. Дійте. Цінуйте результати. Підкреслюйте переваги цього типу поведінки. Відзначайте зміни. Заохочуйте себе за пророблені кроки у напрямку до мети. Будьте позитивні. Якщо новий метод для життя буде більш ефективний, то старий піде з щоденного вжитку сам собою. У випадку, коли це не відбувається, ще раз продумайте бонуси, які ви отримаєте від несформованого поведінки.
7
Шукайте допомоги у зовнішньому світі і оточенні: від друзів, в книгах, у фільмах ви можете отримати цінні відомості та інформацію. Зверніться за підтримкою до психолога, якщо вам важко впоратися з ситуацією.
8
Заявіть публічно про те, що з дня «Ч», ви змінюєтеся. Коли ви вже пообіцяли великій кількості людина щось зробити, то важко буде відмовитися і не стримати слово.
9
Будьте готові до саботажу. Будуть моменти, коли організм захоче повернутися до попереднього стану. Контролюйте цей процес. Ще раз усвідомте вигоди від поведінки, до якого прагнете. Друзі, звиклі до ваших колишніх звичок, можуть спровокувати вас. Відстежуйте себе. М'яко скажіть друзям, що ви змінилися і тепер дієте по-іншому.