Як розвинути кмітливість.

Кмітливість - особливість вашого інтелекту, яка допомагає знаходити швидкі і прості рішення. Кмітливий індивід на все реагує дуже швидко, але не завжди передбачливо. Але все ж, ця психологічна особливість деяких особистостей ефективно допомагає їм залишатися на висоті в будь-якій життєвій ситуації. А чи можна розвинути кмітливість вже в зрілому віці?
Інструкція
1
Як не дивно, але щоб міркувати швидше, вам необхідно сповільнитися. Це означає, що потрібно перестати підганяти свій мозок, коли він у пошуку рішення. Стрес, який ви в цей момент відчуваєте, стимулює вироблення кортизолу - гормону кори надниркових залоз. Кортизол здатний пошкодити і навіть знищити клітини мозку.
2
Якщо ваше життя повне стресів, спробуйте змусити організм знизити вироблення кортизолу. Сповільніть темп вашого життя - вранці не потрібно бігти стрімголов на роботу, полежте і подумайте про приємне, поніжтесь, зарядитесь позитивом на весь день. Таке приємне вправу, якщо ви будете робити його щодня, помітно знизить у вашому організмі рівень гормону стресу.
3
Для розвитку кмітливості також дуже важливо постійно тренувати свій мозок. Стимулюєте його, підкидаючи важкі задачки і головоломки. Якщо сьогодні ви полінуйтеся розібратися зі складною інструкцією, то завтра ваш мозок не захоче зрозуміти навіть найпростішу. Постійне тренування розуму призводить до чудових результатів, навіть у зрілому віці. Подивіться навколо - самі бадьорі старички, повністю зберегли свій інтелект, це люди, які до зрілого віку займалися розумовою працею.
4
Чим можна тренувати кмітливість? Для цього підійдуть різні шаради, головоломки, ребуси, цікаві завдання. Є така чудова гра, яка називається «З мухи - в слона». Для неї береться слово, в якому на кожному етапі гри замінюється одна буква і воно перетворюється в зовсім інше. Наприклад, слово «будинок», можна перетворити на слово «рак»: будинок - док - рок - рак. Також дуже корисно запам'ятовувати щось - вірші, тексти, пісні, байки.
5
Слухайте музику. Вченими доведено, що класична музика, наприклад, Моцарта, стимулює роботу мозку.
6
Будьте оптимістом. Якщо ви не вірите в себе, значить, ви не розвиваєте свою мозкову діяльність. Позитивно налаштована людина завжди прагне розширити свій кругозір, і не схильний до втрати інтелектуальних здібностей.
7
Крім вправ для розуму, для розвитку кмітливості, потрібно виконувати вправи і для тіла. Фізичні вправи підвищують приплив крові до мозку і покращують його здібності. А якщо проводити заняття на свіжому повітрі, то користі від них вийде вдвічі більше.
8
Правильно харчуйтеся. Дефіцит вітамінів групи В і фолієвої кислоти дуже погано позначається на пам'яті і всієї інтелектуальної діяльності людини. Їжте більше овочів, риби, яєць, молочних продуктів, злаків і ваша кмітливість завжди буде на висоті!