Як викупати кота.

Незважаючи на те, що більшість кішок постійно налізивают свою шерстку, мити їх шампунем час від часу просто необхідно. Якщо ви підібрали кошеня чи доросла тварина на вулиці, то його тим більше потрібно помити, як би звір не пручався. Виставковим котам і зовсім не звикати до цієї процедури, але вони найчастіше спокійніше ставляться до подібної поведінки, вкрай обурливого з точки зору інших домашніх представників сімейства котячих.
Вам знадобиться
  • шампунь для кішок,
  • рушник.
Інструкція
1
Найзвичніший для людей і складний для кота спосіб купання - в воді і з шампунем. Приготуйте таз з водою (можна і два), шампунь і рушник, щоб витерти кота після купання. Краще не мити тварину під душем або струменем з під крана, оскільки ллється вода особливо сильно його злякає. Візьміть кота і швидко занурте його в тазик. Він почне вириватися, тому тримайте міцно.
2
Температура води повинна бути в від 38 до 40 градусів. Щоб не перевіряти її термометром, опустіть у воду лікоть. Якщо вода не відчувається, як холодна або гаряча, значить з нею все гаразд. Не потрібно мити тварину в гарячій воді, це викличе у нього додатковий шок.
3
Покладіть кота набік, тримаючи його за лапи обома руками (однією рукою передні, другий задні). Так кіт намокне повністю. Якщо тварина з характером, постійно виривається і намагається вас подряпати або вкусити, то мити його бажано удвох. Одна людина тримає кота, другий завдає шампунь і змиває його.
4
Після того, як кіт намок, витягніть його з тазика і поставте на лапи, притримуючи за корпус. Якщо є, кому потримати кота, то налийте шампунь на руку, трохи вспеньте, потім наносите на мокру шерсть тварини. Якщо кота тримає і миє одна людина, то лити шампунь доведеться прямо на шерстку, так як вільної руки немає.
5
Масажуючими рухами розітріть шампунь по спині і боках кота, приділіть увагу зоні на спині у самого кореня хвоста - там часто бувають засаленість, за якими самі тварини іноді не стежать.
6
Тепер змийте з кота шампунь. Знову занурте його в тазик і акуратно сполосніть. Перевірте, щоб шампуню на шерстці не залишилося. Для того, щоб сполоснути кота ще раз якраз і може стати в нагоді другий тазик.
7
Після того, як весь шампунь змито, негайно загорніть тварину в рушник. Кілька хвилин потримайте, промокніть шерсть тканиною, а потім відпускайте кота. Далі він сам приведе себе в порядок. Чи не менше двох годин ви його не почуєте і не побачите - в затишному куточку кіт буде старанно вмиватися.
8
Існує й інший спосіб. Спеціально для кішок, які бояться води, виробляються шампуні-спреї. Потрібно окропити тварина таким спреєм, виждати кілька хвилин, щоб спрей вбрався, а потім відпускати кота. Недолік спреїв - кішки бояться всього, що пшикает і сичить.
9
Сухі шампуні - найдорожчий вид котячих засобів гігієни, але при цьому, найбільш спокійно сприймалася тваринами. Він випускається у вигляді пудри, яку потрібно втерти в шерстку коту, а потім розчесати його, щоб позбутися залишків порошку і зайвого пуху.