Як очистити чайник від накипу.

Накип - це відкладення солей заліза, кальцію, вапна і суспензій, присутніх в не фільтрувати воді. Поступово на чайнику утворюється товстий шар, що ускладнює роботу приладу, збільшує час нагріву і може вивести з ладу нагрівальний елемент. Як видалити накип?
Вам знадобиться
  • - засіб для видалення накипу у вигляді порошку або розчину;
  • - лимонна кислота в пакетиках;
  • - 70% оцет;
  • - розсіл від капусти , помідорів чи огірків;
  • - картопляні очистки.
Інструкція
1
Зараз у магазинах представлений величезний асортимент засобів, спеціально призначених для видалення накипу з чайників. Продаються вони в формі порошку або в рідкому вигляді. Для використання препаратів ознайомтеся з інструкцією від виробника, насипте або налийте в чайник зазначену дозування, закип'ятіть, остудіть, злийте розчин, ретельно промийте прилад. Якщо накип віддалилася неповністю через те, що її шар дуже товстий, повторіть процедуру.
2
З підручних побутових засобів видалити накип можна за допомогою 70% оцту, лимонної кислоти, картопляного лушпиння, капустяного соку, помідорового і огіркового розсолу від маринованих овочів.
3
Для використання оцту налийте в чайник води на одну третину, додайте 4 столових ложки оцту, і нагрійте отриманий розчин, але не до кипіння. Залиште постояти на всю ніч. Вранці злийте розчин і ретельно промийте прилад.
4
Для видалення накипу за допомогою лимонної кислоти насипте в чайник чотири пакетики лимонки (в розфасовці по 25 гр). Налийте води до максимальної позначки, закип'ятіть, залиште на 12 годин, розчин злийте, чайник обполосніть.
5
Для видалення накипу за допомогою картопляного лушпиння, складіть їх в чайник до максимальної позначки, налийте води, закип'ятіть, остудіть, після чого ретельно промийте.
6
Огірковий, капустяний або помідорний розсіл залийте в нерозбавленому вигляді, закип'ятіть, залиште на ніч, розсіл злийте, після чого вимийте чайник.
7
Всі кошти однаково добре видаляють накип, оскільки містять в своєму складі кислоти, а картопляні очистки - крохмаль, що сприяє розпушуванню щільного шару накипу. Як підручні засоби, так і спеціальні, придбані в магазині, безпечні у використанні і не псують чайник.
8
Для профілактики появи накипу використовуйте фільтровану воду. Найбільш чиста вода виходить при використанні потрійних фільтрів глибокого очищення типу "Аквафор".