Як визначити самця папугу.

Якщо ви завели собі парочку папуг і хочете зайнятися їх розведенням, необхідно правильно встановити стать особин, призначених для розмноження. Без дотримання цієї умови ваша затія може з тріском провалитися. Існує кілька способів визначити самця папуги.
Інструкція
1
Уважно подивіться на восковіца. Це наплив у верхній частині основи дзьоба. Для хвилястих папужок восковица - основний спосіб визначення статевої приналежності. У молодих папужок восковіци практично невиразні. З віком у самців вона набуває ніжний бузковий відтінок, у самочок ж стає світло-блакитний. Чим старше папуга, тим легше буде визначити його стать.
2
Зверніть увагу на колір очей птиці. У папуг породи какаду дуже добре помітно колірна відмінність. У самців цього виду темно-коричнева або чорна райдужка очі, а у самок-какаду вона світло-коричнева.
3
Уважно придивіться до зовнішнього вигляду папуг. У краснохвостая папуг і ара, самця можна визначити за більш великої голові і потужному дзьоба, який більш широкий біля основи, ніж у самок. У папуг породи Кореллі голова жовта, а у самок - сіра. Мається характерний малюнок на внутрішній стороні крилець у самочок. Хвіст у самців чорний, у самок - жовтий та широкий. Самці жако володіють великою широкою головою з великим дзьобом, гола облямівка навколо очей трохи ширше, ніж у самок.
4
Поспостерігайте за поведінкою своїх вихованців. Цей спосіб застосовується не так часто, хоча є набагато надійніше попереднього. Самці хвилястих папуг активно рухаються, красуються, досліджують все, що трапляється їм на шляху. Дорослі самці Кореллі енергійні, стрункі, у присутності самки часто стукають дзьобом по клітці. Самки ж більш спокійні і менше рухаються.
5
Візьміть папугу в руки. Якщо відчуваючи утиски, папуга поводиться спокійно - це самець. Якщо починає сильно кусатися і активно вириватися - самка.
6
Зверніть увагу, як сидять ваші птиці. Справа в тому, що самки мають більш широкий таз. І коли вони спокійно сидять на жердині, їх ноги розсунуті набагато ширше, ніж у самця.
7
Візьміть папугу нерозлучника в руки і покладіть спиною на долоню. Обмацайте середнім і вказівним пальцями таз. Якщо таз вузький - самець, якщо широкий - самка.
8
Послухайте, які звуки видає ваш папуга. Самки можуть тільки голосно кричати, а самець здатний відтворювати довгі красиві мелодії.
Питання про те, як визначити самку папуги, може поставити в безвихідь навіть справжніх любителів цих дивовижних птахів. Далеко не завжди це можна зробити в домашніх умовах, проте для цілого ряду різновидів папуг при визначенні статі має сенс врахувати кілька простих рекомендацій. Керуючись ними, ви легко зможете з'ясувати статеву приналежність вихованця.
Інструкція
1
Дотримуйтесь даного кроку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні дух особин різної статі. У цьому випадку, щоб визначити самку папуги, зверніть увагу на такі зовнішні ознаки, як розмір дзьоба і його заснування і форму голови. Самка папуги відрізняється більшою мініатюрністю і акуратністю тіла. У зворотний бік відрізняється постановка лапок: самці менш стійкі і розмах лап у них менше. Прислухайтеся до щебетання парочки: говіркий папужка - це самець.
2
Використовуйте в якості маркера для ідентифікації самки папуги колір птиці, якщо ви придбали папуги породи еклектус. Яскраво-червона особина з очима світлого кольору - це представниця прекрасної статі. Самці ж відрізняють оперенням насиченого зеленого кольору і карою райдужною оболонкою.
3
Подивіться на колір частині шкіри, яка розташована безпосередньо над дзьобом, - це відмінна риса самок хвилястого папуги. Перевірте, якщо у купленої птиці вона має блакитнувате фарбування, то перед вами молода самочка, якщо коричнева - то більш вікова вихованка. Для хлопчиків характерна розоватая забарвлення восковіци, а для більш старих представників хвилястих папуг - яскраво-синя. Особливу увагу зверніть на наявність білої окантовки: вона є тільки у самочок.
4
Поспостерігайте за Кореллі під час польоту, намагаючись визначити самку папуги. Про те, що перед вами дівчинка, вам підкажуть світлі овальні плями на внутрішній стороні крил. Ще одна характерна особливість - неяскраво виражений червонуватий відтінок щічок (у самців він значно більш насичений).
5
Подивіться на щічки придбаної особини розели: у самців бачки мають білий колір, в той час як у самочок він сірий. Помітивши на потилиці невеликий пофарбований у колір шиї ділянку, ви отримаєте ще одного підтвердження того, що перед вами самка. Про це свідчитиме і світла окантовка крил.
6
Погляньте на шию Ожереловий, або Олександрійського папуги, щоб зрозуміти, що ви придбали не самку : кольорове прикраса характерно тільки для самців. Однак це допоможе вам, тільки якщо птах вже досягла віку 2-3 років.
7
Встановіть приналежність статі для представників деяких видів какаду: Великий білий, какаду-інків, а також великих і малих желтохохлих. Зверніть увагу на райдужну оболонку цих птахів: темний колір властивий хлопчикам, а світло-коричневий - самочкам.
8
Скористайтеся ще однією можливістю визначити самку папуги - досліджуйте її статеві органи. Однак цей спосіб пов'язаний з операцією усипляння і може бути здійснений тільки в присутності лікаря.