Як побудувати веранду в будинку. зроби ганок.

Наявність в домі веранди робить його ще привабливішим. Веранда - це літнє приміщення, яке не вимагає утеплення. Прибудова може бути будь-якого розміру. В принципі, її можна спробувати зробити своїми руками.
Вам знадобиться
 • - стовпи;
 • - бруси;
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - бітум;
 • - скоби;
 • - фарба;
 • - рулетка;
 • - кисть;
 • - цвяхи;
 • - молоток;
 • - покрівля;
 • - дошки;
 • - вагонка;
 • - ДСП;
 • - піна;
 • - двері.
Інструкція
1
Спочатку необхідно зробити фундамент. Фундаментні стовпи закладіть під кожну з кутових стійок «скелета». Викопайте ями під стовпи глибиною приблизно 1 метр. Насипте піску на дно кожної ями (20 см).
2
Приготуйте розчин цементу. Вставте в кожну яму стовп і залийте їх цементом. Висота стовпів повинна бути нижче, ніж будинок, хоча б на 30 см. Після того як розчин застиг, обмажте стовпи бітумом.
3
Зробіть каркас. Для каркаса необхідні колоди (120 мм), бруси (120? 80 мм, 100? 100 мм). На стовпи фундаменту укладіть нижню обв'язку. Поставте стійки і в кутах зробіть стяжки за допомогою скоб. Нагорі також встановлюються балки і стягуються скобами.
4
Дах має бути нижче самого будинку. Краще використовуйте таку ж покрівлю, як і в будинку. Настилали покрівлю на обрешітки, які заздалегідь були прибиті горизонтально по каркасу майбутнього даху. Кріпите настил до крокв цвяхами, капелюшки утапливайте в тілі дощок.
5
На підлогу настелите дошки. Слід їх укладати на лаги, які врізані між першим і другим вінцями нижньої обв'язки. Пол покрийте фарбою для зовнішніх робіт.
6
Пора подумати про вікна. Встановіть на висоті 50-60 см від підлоги підвіконну дошку - вона повинна бути нижче, ніж підвіконня в будинку. Простір зашейте вагонкою або дерев'яними щитами. Між підвіконної дошкою і верхньої обв'язкою встановіть віконні рами. Вставте віконний блок в проріз і закріпіть цвяхами в декількох місцях. Між стіною і коробкою прибийте лиштва.
7
Стіни необхідно зашивати із зовнішнього боку, щоб не було видно каркас. Усередині обшийте стіни ДСП, щоб вони були рівними.
8
Двері можуть розташовуватися в будь-якому зручному для вас місці. Щоб поставити двері, зробіть виміри. Для неї мають бути виділені два бруска, які вже вставлені в прохід. Потім вставте двері в цей прохід і залийте краю піною. Зачекайте, поки вона застигне, при цьому підтримуйте двері.
Зверніть увагу
Пол і дах повинні бути нижче, ніж в будинку.
Корисна порада
Зробіть на веранді більше вікон. Якщо вона буде літньої, можлива поява вогкості.
Якщо у вас є свій заміський будинок, в якому ви регулярно відпочиваєте, напевно ви витратили чимало часу на його облаштування. Коли влітку на вулиці стоїть спека, а в домі духота, від сонця рятує затишна веранда. Якщо веранди немає, краще її встановити - тоді й місця вільного буде більше. Адже так приємно в спеку посидіти в тіні веранди, слухаючи радіо, спілкуючись з друзями і навіть просто валяючись в зручному кріслі-качалці. А з утепленої цегляної веранди можна навіть зробити будиночок для гостей. Опишемо процес.
Інструкція
1
Викопайте під фундамент траншею глибиною 70 см. Закладіть в траншею плити, залийте їх цементом. Після цього починайте викладати цегла, шлакоблок або саман на свій розсуд. При викладанні цеглою починайте тільки з кутів. Потім викладіть стіни і залиште отвори для вікон. Після того як цегла буде викладений, почніть витягати стіни за допомогою розчину цементу з внутрішньої їх боку.
2
Розібравшись із стінами, беріться за дах. Закріпіть на стінах зверху міцні дерев'яні бруси, зверху на них покладіть шифер і надійно його закріпіть. Радимо робити дах під невеликим ухилом, щоб вода на ній не накопичувалася. Якщо вирішите робити дах без ухилу, то вона з часом може почати протікати. Утепліть дах з внутрішньої сторони і утеплите. Поверх утеплення прибийте дерев'яні реечки, ну тут теж все залежить від того, який стеля ви хочете зробити. Якщо веранда холодна, стельову плитку не варто наклеювати, тому що вона може відвалитися взимку.
3
Далі на черзі підлогу. Вкопати в землю круглі дерев'яні стовпчики, покладіть зверху лаги, а потім прибийте дошки. Можна підлогу у веранді утеплити, постеливши лінолеум на теплій основі.
4
Вставте вікна. Краще встановити пластикові - з ними менше мороки. Та й тепло прекрасно зберігають.
5
Знову переходите до стін. Витягнуті цементом стіни можна побілити або поклеїти на них шпалери. В результаті у вас повинна вийти простора, тепла і світла веранда. Тепліше цегляної буде веранда, викладена саманом. Але цей матеріал зараз практично не використовується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qWXIyY6rR3E