Як вибрати вогнегасник.

Щоб правильно вибрати вогнегасник , необхідно мати уявлення про їх класифікації. Саме ця інформація допоможе добре орієнтуватися при покупці вогнегасника.
Інструкція
1
Вуглекислотні огнетушітелі.Для того щоб загасити пожежу, використовується діоксид вуглецю. В даний час зустрічаються переносні і пересувні вуглекислотні вогнегасники. Переносні використовуються в основному для гасіння вогню, що виник в електроустановках, де є напруга не менше 1000 В. Також такий вогнегасник можна використовувати для гасіння різних речовин і матеріалів. Пересувний вогнегасник в основному використовують для гасіння пожеж горючих і легкозаймистих рідин, електроустановок невеликих розмірів, які знаходяться під напругою до 1000В, двигунів внутрішнього згоряння. Його можна використовувати для гасіння предметів, коли застосування води не дає позитивного ефекту або небажано.
2
Порошкові вогнегасники (ОП) Даний вид вогнегасників найчастіше застосовують для того щоб ліквідувати пожежу класу (A, B, C, D, E). На ринку доступні переносні, пересувні та стаціонарні види. Вогнегасною речовиною виступає порошок загального та спеціального призначення. Порошок загального призначення рекомендується використовувати для гасіння пожеж і при загорянні ЛЗР і ГР, газів, деревини та інших матеріалів, основною який виступає вуглець. Порошок спеціального призначення може добре ліквідовувати пожежі та загоряння алюмінієвих з'єднань.
3
Рідинні вогнегасники (ОЖ) Рідкими вогнегасними сполуками зазвичай виступають водні розчини різних хімічних сполук. Також може використовуватися вода, в яку додані поверхнево-активні речовини. Саме вони здатні перекрити доступ до кисню. Даний вид вогнегасників не отримав великої популярності, так як використовувати їх можна тільки в зоні з цілорічної позитивною температурою. Рідинні вогнегасники можна використовувати при гасінні загоряння твердого матеріалу, який має органічне походження. Огнетушащим засобом виступає як звичайна вода, так і вода з добавками, які підсилюють огнетушащую здатність води.
Рідини, здатні горіти і підтримувати горіння від відкритого джерела вогню після видалення джерела займання, відносяться до легкозаймистих рідин (ЛЗР) і горючими рідинами (ГР).

Характеристика ЛЗР і ГР

Легкозаймисті та горючі рідини відрізняються за такій характеристиці, як температура спалаху. Температура спалаху - це найменша температура рідини, при якій пари над поверхнею рідини можуть спалахнути від впливу відкритого джерела вогню. Легкозаймисті рідини мають температуру спалаху не вище 61оС, горючі рідини - вище 61оС.

Види ЛЗР і ГР

Легкозаймисті рідини бувають трьох розрядів: особливо небезпечні (перший розряд), постійно небезпечні (другий розряд), небезпечні при підвищеній температурі повітря (третій розряд). Температура спалаху особливо небезпечних ЛЗР -13оС. Характерною особливістю особливо небезпечних ЛЗР є необхідність певних умов їх транспортування, т.к. при порушенні герметичності посудини зберігання, пари рідини можуть швидко поширитися і спалахнути на відстані від ємності. До таких рідин відносяться ацетон, деякі сорти бензину, ефір, петролейний ефір, діетиловий ефір, гексан, ізопентан, циклогексан. ЛЗР другого розряду мають температуру спалаху від -13 до + 23оС. Такі рідини мають здатність запалюватися при кімнатній температурі в разі з'єднання їх парів з повітрям. Це такі рідини, як етиловий спирт, бензол, метилацетат, етилацетат, етилбензол, октан, толуол, ізооктан, нижчі спирти, діоксолан і діоксаниЛВЖ третього розряду - це легкозаймисті рідини з температурою спалаху від +23 до + 60оС. Такі рідини запалали тільки за умови наявності в безпосередній близькості джерела вогню. До них належать такі рідини: скипидар, сольвент, уайт-спирт, ксилол, циклогексанон, амілацетат, бутилацетат, хлорбензол.Горючіе рідини мають властивість самостійного горіння при температурі спалаху вище 61оС. До пальним рідин відносяться мазут, масла (вазелінове, касторове), дизельне паливо, гліцерин, етиленгліколь, гексиловий спирт, гексадекан, анілін. Такі рідини можуть зберігатися у відкритих ємностях і резервуарах (наприклад, в бочках), у тому числі на відкритому повітрі. При роботі з легкозаймистими та горючими рідини слід пам'ятати про необхідність дотримання протипожежних правил зберігання, транспортування та використання.