Як пересадити глоксинію.

Глоксиния - це дуже красиве і популярне кімнатна рослина, яка любить величезна кількість світла. Тому виростити глоксинію в напівтемряві, швидше за все, не вийде. У природі існує декілька видів цієї рослини, квіти якого мають різноманітну форму і забарвлення. Пересаджувати глоксинію найкраще у весняний період, коли припиняється період цвітіння.
Вам знадобиться
  • - горщик відповідного розміру,
  • - грунт,
  • - бульба глоксинії.
Інструкція
1
Почніть пересаджувати бульби глоксинії в період спокою, коли на них з'являються невеликі паростки. Не допускайте, щоб паросток виріс занадто великий, тому, чим раніше ви пересадите рослина, тим краще для нього буде.
2
Підготуйте бульба глоксинії для пересадки. Обережно витягніть його з горщика і очистіть від старої грунту. Видаліть старе коріння і помийте бульба у воді, щоб можна було побачити наявність або відсутність гнилі, пошкодження або трухляві.
3
Якщо коріння і бульба рослини пошкоджені, виріжете уражені ділянки і підсушіть бульба протягом дня. Після цього опустіть його в слабкий розчин перманганату калію. Зморщені і м'які бульби загорніть в мокру тканину і дайте йому придбати пружність, залиште на 3 дні. Цього часу вистачить, щоб бульба став більш твердим.
4
Для пересадки глоксинії візьміть поживний, легкий і повітро-і водопроникних грунт, приготований на основі торфу. В такому грунті знизиться ймовірність загнивання і затоки бульб рослини.
5
Важливим пунктом пересадки є правильно підібраний горщик, в діаметрі він має бути на 5-6 сантиметрів більше самого бульби. Якщо пересадити глоксинію в занадто великий горщик, коріння і листя будуть рости дуже повільно, цвітіння теж буде запізнілим.
6
Покладіть на дно горщика дренаж, шар якого повинен становити приблизно 1-2 сантиметри. Зверху насипте приготований грунт, зробіть у ньому поглиблення для бульби глоксинії.
7
Помістіть бульба в поглиблення і засипте грунтом на 2/3 таким чином, щоб його верхівка залишилася відкритою, а грунт не потрапив на паростки.
8
Акуратно полийте грунт навколо рослини, намагайтеся уникати попадання води на паростки і центр бульби. Після того, як паростки трохи підростуть, можна буде додати трохи грунту в горщик і присипати бульба повністю.
9
Глибина посадки дуже важлива для посадки, бульба повинен повністю перебувати в грунті. Почніть удобрювати рослина вже через 4-6 тижнів після пересадки.