Як знайти об'єм фігури.

Фігура - це термін, застосовуваний до різноманітних безлічам точок, які можна уявити складаються з кінцевого числа точок, ліній або поверхонь. Приклади фігур: куб, куля, циліндр, піраміда, конус. Обсяг фігури - це кількісна характеристика простору, займаного фігурою. Вимірюється він в кубічних метрах і кубічних сантиметрах. Потрібно знати формули обсягів фігур і вміти їх застосовувати, так як це основи стереометрії.
Вам знадобиться
  • Лінійка, калькулятор.
Інструкція
1
Спочатку визначте, яка фігура знаходиться перед вами. Це може бути куб, куля, циліндр, піраміда, конус. Виходячи з цього, знайдіть обсяг фігури.
2
Якщо ви визначили, що перед вами куб. Куб - це правильний багатогранник, кожна грань якого є квадратом. Щоб знайти його обсяг, виміряйте сторону куба лінійкою і зведіть отримане число в куб.
3
Якщо ви визначили, що перед вами кулю. Куля - це сукупність всіх точок простору, які знаходяться на відстані не більшій заданого від центру. Щоб знайти його обсяг, помножте 4/3 числа «пі» на радіус кулі в кубі або 1/6 «пі» на діаметр в кубі.
4
Якщо ви визначили, що перед вами циліндр. Циліндр - це геометричне тіло, обмежене циліндричною поверхнею і двома паралельними площинами, що перетинають її. Щоб знайти його обсяг, помножте пі на радіус циліндра в квадраті і висоту.
5
Якщо ви визначили, що перед вами піраміда. Піраміда - це багатогранник, основа якого - багатокутник, а інші грані - трикутники, що мають спільну вершину. Щоб знайти її обсяг, помножте 1/3 боку підстави піраміди на її висоту.
6
Якщо ви визначили, що перед вами конус. Конус - це тіло, отримане об'єднанням всіх променів, що виходять з однієї точки проходять через плоску поверхню. Щоб знайти його обсяг, помножте 1/3 «пі» на радіус конуса в квадраті і його висоту.Теперь ви знаєте, як знаходити обсяг тієї чи іншої фігури. Ці знання вам знадобляться на уроках геометрії в школі, так як це основа стереометрії, також при здачі ЄДІ з математики. Але пам'ятайте! Якщо всі відомі величини вам дані в метрах, то й обсяг фігури вийде в метрах кубічних.