Як готувати дітям до 1 року. Як оформити безкоштовне дитяче харчування в россии.

Поле того, як на зміну грудного молока або суміші приходять нові продукти, у мами виникає маса питань про те, як готувати дітям до року. Рецепти дитячої кухні досить прості, але при цьому готуються відповідно до загальних правил.
Вам знадобиться
  • - якісні продукти,
  • - пароварка.
Інструкція
1
При приготуванні страв для дитячого харчування потрібно пам'ятати про те, що надмірно тривала термічна обробка зводить вміст вітамінів до мінімуму, проте недостатня ще більш небезпечна, оскільки може спричинити збереження в їжі хвороботворних бактерій. Травна система дитини в цьому віці тільки формується і дуже чутлива до мікробів, тому гігієна на кухні - це запорука дитячого здоров'я.
2
Для того, щоб продукти зберегли найбільшу кількість корисних речовин, їжа для дітей до року повинна бути свіжою. Бажано готувати страви безпосередньо перед їх вживанням, оскільки повторне розігрівання зменшує кількість містяться в них вітамінів.
3
Іноді батьки ігнорують дитяче харчування, вироблене фабричним способом, вважаючи, що свіжі овочі з ринку більш корисні. У цьому є частка істини, однак лише в тих випадках, коли мова йде про овочі та фрукти, зібраних на своїй ділянці. Це дозволяє бути впевненим у тому, що в дарах природи відсутні шкідливі нітрати. На жаль, в овочах, вирощених тепличним способом, часто дані речовини знаходяться в надлишку. Нітрати розподіляються в плодах нерівномірно, але більша їх частина накопичується в шкірці. Тому для приготування дитячих страв з овочів і фруктів шкурку бажано зчищати.
4
Приготування страв для дитини до року найкраще здійснювати на пару. Таке харчування виходить повністю дієтичним, а також зберігає всі корисні речовини. При варінні велика частина вітамінів йде у воду, що добре лише при приготуванні супів. В пароварці можна готувати не тільки овочі, але і омлети, м'ясні страви. Фрикадельки або котлети на пару виходять дуже ніжними. Ближче до року консистенція їжі вже повинна бути густішою і містити в собі невеликі шматочки, щоб дитина вчилася жувати.
Корисна порада
Не завжди у мами є можливість подати дитині свіжий обід, особливо коли справа стосується приготування м'яса. У цьому випадку добре мати в морозилці кілька баночок вже готового, але замороженого пюре. Так воно зберегти всі свої корисні властивості, залишається лише розморозити і підігріти його перед вживанням. З часом також можна чинити і з котлетами для дитини.