Як вилікувати фікус. фікус захворювання.

Кращий спосіб врятувати рослина - це правильно за ним доглядати і своєчасно виявляти різні захворювання. Ослаблене рослина частіше піддається нашестю шкідників. Фікуси досить стійкі до хвороб, але і вони можуть підхопити недугу.
Вам знадобиться
  • - інсектициди (наприклад, актеллик),
  • - антигельмінтні препарати.
Інструкція
1
Щоб попередити появу шкідників і хвороб у рослини, правильно доглядайте за ним. Поставте в добре освітлене місце, але не під прямі сонячні промені. Тримайте взимку подалі від батарей - фікуси не люблять високих температур в зимовий час. Провітрюйте приміщення, але не допускайте протягів. Влітку поливайте рясно, злегка підсушуючи земляний кому між поливами. Опрясківайте листя рослини. Пересаджуйте в ємність, більшу за розміром, по мірі необхідності. Видаляйте з листя пил.
2
Якщо ви знайшли на зовнішній або внутрішній стороні листя або на стовбурі вашої рослини коричневі блямбочкі розміром близько 2 міліметрів, то це шкідник під назвою щитівка. Щитівки висмоктують сік з рослин і виділяють липку субстанцію, яка покриває його листя і стовбур. Личинки цієї комахи непомітні неозброєним оком, тому піддайте рослина трикратної (через кожні 10 днів) обробці актелликом.
3
На стовбурах рослини в місці з'єднання з гілками, в пазухах черешків листя або на поверхні ґрунту при поливі ви можете виявити борошнистого червця. Його виділення схожі на вату, всередині якої знаходиться саму комаху. Воно висмоктує сік растенія.Еслі пошкодження рослини незначно, видаліть всі уражені частини і промийте його під душем з м'якою щіточкою, найкраще з господарським милом.Еслі колонія значна, полийте рослина інсектицидом. Речовина вбереться корінням рослини, і, поласувавши, комаха отруїться.
4
Тля зазвичай вражає молоді пагони з ніжними листочками. Рослина, уражене попелиць, покривається липкою субстанцією, листя скручується і деформуються. Обробіть фікус мильним розчином трикратно протягом тижня, а при сильному зараженні використовуйте інсектициди.
5
Якщо листя вашого фікуса сереют, сохнуть і обпадають, а на самій рослині з'явилася павутинка, то це павутинний кліщ. Підвищіть вологість навколо рослини: полийте його, помийте, обприскати, встановіть поблизу зволожувач. Спробуйте після обприскування на 3-4 дні накинути на крону ковпак з поліетиленового пакета - це утримає вологу. Якщо ніщо не допомагає або колонія численна, додатково обробіть будь-яким інсектицидом.
6
Якщо між поливами субстрат не встигає просохнути, то в ньому можуть завестися ногохвостки. Це маленькі білі стрибають безхребетні. Боротися з ними нескладно: опустіть горщик з рослиною в таз з водою, а всіх спливли ногохвосток змийте. Просущ ком і повторіть процедуру, поки не позбудетеся від цієї напасті.
7
Якщо фікус чахне, а зовнішній огляд і аналіз змісту рослини не виявив причину, то швидше за все це нематоди. Це мікроскопічні черв'яки, що вражають кореневу систему рослини і які виділяють згубні токсини. Якщо оглянути коріння, то можна побачити на них вузлуваті нарости. Боротися з нематодами дуже складно. Вам може допомогти полив рослини водою з додаванням антигельмінтних препаратів.