Як робити червону ікру. Як зробити червону гру пятімітку.

Велика кількість різних видів і марок червоної ікри на прилавках магазинів приголомшує уяву. Красива, смачна, корисна, вона буде добре виглядати і на бутерброді, і на святковому столі у кришталевій вазі. Червона ікра добувається з далекосхідних червоних порід лососевих риб (чавичі, кети, горбуші, нерки, кижуча). Найкращою вважається та, що з горбуші. Як же робити делікатес в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • ікра
  • сіль,
  • цукор
  • ємність для соління
  • марля/сито
  • вода
  • банки.
Інструкція
1
Візьміть ястика з ікрою. Ястиков - це плівковий мішечок, в якому риба носить ікру . Відокремте ікру від плівкової поверхні.
2
Протріть ікру через спеціальне сито з осередками, відповідними розміром ікринок. Якщо сита немає - не біда. Підійде звичайна ракетка для бадмінтону. Акуратно протріть ікру через ракетку, підставивши знизу ємкість для ікринок. Плівки залишаться на ракетці, а самі ікринки пройдуть через отвори вже очищеними.
3
Заздалегідь простерилизуйте банки, куди ви будете складати готову ікру. Щоб ікра не пропала, банки ошпарюють окропом або стерилізують гарячою парою.
4
Розпочніть засолюванні. Вона буває декількох видів. Розглянемо два основних види засолювання червоної ікри.
5
Візьміть по 3 ст.л. солі і 2 ст.л. цукру на кожен кілограм сирої ікри. Акуратно перемішайте все це і помістіть в стерилізовані банки. Приберіть банки в холодильник на 4-5 днів. Після цього ікру можна їсти. Такий делікатес володіє недовгим терміном зберігання, зате він набагато більш ніжний, свіжий і пахне морем.
6
Другий спосіб засолу наступний. Покладіть в ємність картоплину чи свіже куряче яйце. Вони повинні бути добре вимиті і висушені. Налийте воду. Кладіть, помішуючи, в ємність сіль в такій кількості, поки яйце або картоплину не спливуть. Вийміть яйце/картоплю. Прокип'ятіть солону рідину приблизно 3-5 хвилин. Дайте рідини охолонути до 25-40 градусів. Тузлук для засолювання готовий, його має бути приблизно 3 частини на 1 частину ікри. Покладіть в тузлук вже очищену від плівок ікру на 5-7 хвилин. Злийте все через марлю або дрібне сито. Дайте стекти залишкам води. Ікра готова. Можна після цього класти її в стерилізовані банки і закочувати. Не забудьте помістити ікру в банках в холодильник або льох. Їсти ікру, приготовану таким чином, можна вже через два дні. Цей спосіб приготування червоної ікри дозволяє їй зберігатися значно довше.
7
Для дуже довгого зберігання червону ікру готують другим способом, тримаючи її в тузлуке 20-25 хвилин. Вона набагато більше Просолов і термін її зберігання збільшиться. Сіль - головний консервант для червоної ікри. Якщо ви плануєте її з'їсти в короткий термін, то можна солити другим способом протягом 5 хвилин, розкласти по банках і консервувати в холодильнику всього 2-3 години.
Зверніть увагу
Ікра обов'язково повинна бути свіжою! Чим свіже вона, тим смачніше буде пріготовленная.Не кладіть ікру в прісну холодну воду - вона стане жорсткою, липкою і несмачною.
Корисна порада
Відкриту банку червоної ікри зберігайте не більше неделі.Прі подачі на стіл можна заправити ікру соняшниковою олією і дрібно нарізаною цибулею.