Як виростити черешню.

Є кілька способів посадки черешні. Можна закопати кісточки в землю, змішану з піском (в горщики для подальшого переміщення у відкритий грунт або відразу на грядки на відстані 15 см один від одного). Також можна купити саджанці або, що вважається більш ефективним для подальшого росту і плодоношення, прищепити живець черешні на вишневе або дике черешневе деревце.
Вам знадобиться
  • - кілька сортів черешні і вишня;
  • - горщики;
  • - ножиці для обрізки гілок;
  • - садова замазка;
  • - укриття від гризунів;
  • - гній, азотні і фосфорні добрива.
Інструкція
1
Для успішного перехресного запилення і наступного зав'язування плодів у саду висаджують 2 - 3 сорти черешні або вишню, терміни цвітіння якої збігаються з цвітінням черешні.
2
Ділянка повинна бути захищена від північного вітру. Бажано садити черешню на пологих південних і південно-західних схилах. Можна розмістити дерева з південного боку будівлі на невеликий височини (але не на пагорбі). Височина можна створити самостійно, піднявши рівень грунту на півметра.
3
Для посадки черешні не підходять важкі глинисті і торф'янисті грунти і глибокі пісковики. Земля повинна бути родючою, легкої, середньосуглинисті або супіщаної, багатою вологою (але без застою води) і повітрям. В такому випадку при достатній кількості опадів черешню можна не поливати. Однак в занадто сухі періоди черешню треба «напоїти» два рази до збору ягід і два рази після цього.
4
Молоді дерева ростуть дуже швидко, і їх щорічно слід укорочувати, проріджуючи крони. Обрізку проводять тільки ранньою весною до набрякання бруньок. При санітарному видаленні поламаних, сухих і хворих гілок потрібно обов'язково зачищати і обробляти садовою замазкою зрізи. Також виключно навесні проводять підживлення дерев свіжим гноєм і азотними або фосфорними добривами. Крім того, навесні і восени стовбури черешень треба білити біля основи, а на зиму низ дерев варто вкривати від гризунів.
Зверніть увагу
Черешня - одне з найбільш врожайних садових дерев. У сприятливі роки кращі сорти вишні дають 12 - 15 кг плодів з дерева, в той час як черешня - 25 - 35 кг. До того ж черешня не піддана деяким хворобам вишень. У неї, на відміну від яблуні, не буває періодичності врожаю: ягоди достигають щороку.
Корисна порада
Якщо саджанці черешні під час доставки злегка засохли, треба підрізати у них коріння і занурити в воду на 6 - 10 годин.