Як зробити лижню.

Приємно пробігтися сонячним зимовим днем по лісі на лижах. Така прогулянка приносить масу позитивних емоцій навіть тим, хто не займається спортом, а просто вирішив покататися в своє задоволення. Однак мало кому прийде в голову кататися по лісі без лижні. Колись мисливці це робили, але найчастіше на коротких широких лижах, підбитих хутром. Зараз такі лижі дістати вкрай складно, а на звичайних по глибокому снігу не дуже-то покатаєшся. Тому для початку необхідно прокласти лижню .
Вам знадобиться
  • - снігохід;
  • - ратрак;
  • - сніговий різак;
  • - дитячі санки;
  • - пара старих непотрібних лиж ;
  • - вантаж;
  • - лижі.
Інструкція
1
Якщо ви живете в селі чи в дачному селищі і хочете зробити лижню для всіх сусідів, найпростіше зібратися всім разом, знайти власника снігохода і попросити його проїхатися раз-другий по майбутній трасі. В цьому випадку знадобиться ще сніговий різак, який чіпляється до снігоходу і прокладає лижню. На жаль, така можливість є далеко не у всіх, тому часто любителям лижних прогулянок доводиться виходити з ситуації іншими способами.
2
Якщо траса коротка, її можна просто прокатати. Перше коло доведеться проїхати, звичайно, без лижні. Але так робилося споконвіку в північних країнах, де лижі були не стільки спортивним інвентарем, скільки транспортним засобом. Цей спосіб хороший, якщо ви хочете зробити дитячу трасу у себе на ділянці або скажімо, навколо школи або дитячого садка.
3
Поруч з основною лижень прокатайте 2 колії поменше під палки. Зробити це можна, коли лижна колія буде вже достатньо накатаній. Поставте, наприклад, ліву лижу в уже прокатали колію, а праву - туди, де будуть ставитися палки і пройдіть кілька кіл. Потім поставте праву ногу в готову лижню і протопчіте колію для палок з іншого боку.
4
Щоб швидше зробити довгу трасу, де немає можливості кататися по колу багато разів, сніг краще спочатку ущільнити. Для цього зробіть нескладне пристосування. До дерев'яних планок дитячих санок прив'яжіть старі лижі на тій же відстані, на якому будуть розташовуватися колії лижні. В даному випадку неважливо, якої довжини будуть лижі. Головне, щоб у них була цілою передня частина. На лижах повинні їхати перевернуті санки. На санки поставте який-небудь вантаж вагою приблизно 25 кг. Пройдіть 1 раз по трасі.
5
ущільнити сніг, пройдіть разок по трасі на звичайних лижах. Це буде набагато легше, ніж котитися по пухкому снігу. Іншу частину роботи можна відкласти на наступний день. Точно так само, як і при прокладанні короткої траси, пройдіть 1 коло, вставши лижами в обидві колії лижні, а потім по черзі прокладете колії для палиць.
Корисна порада
Якщо сніг дуже глибокий, можна поперек саней прив'язати довгу дошку, а вже на неї поставити вантаж. Дошка зріже зайвий сніг з трасси.В якості вантажу можна використовувати мішок з піском, гирю і взагалі все, що попадеться під руку.
Платна траса - це певна ділянка дороги, за проїзд по якому стягується певна сума. У більшості випадків платними ділянками є мости, тунелі або швидкісні автостради.
В даний час існує три системи оплати за проїзд. При відкритій системі проїхати по платному ділянці можна, заплативши певну суму на складальному пункті, перекриває основний рух. При закритому типі оплата проводиться при в'їзді на платний ділянку. Електронна система оплати передбачає автоматичний збір на в'їзді або на стратегічному ділянці основної автомагістралі.

Щоб проїхати по платній трасі з відкритою системою зборів, зупинити автомобіль можна в різних частинах автостради, де є збірні пункти.

Для проїзду в закритій системі оплату доведеться справити при в'їзді. В деяких випадках на в'їзді видають квиток з вказаною сумою оплати, яку потрібно внести в касу при виїзді або стягують половину суму при в'їзді і решту при виїзді.

Проїхати по платній трасі з електронною системою можна, сплативши за проїзд в електронному автоматі. Другий варіант - встановити в автомобіль електронний транспондер.

Найсучасніші платні траси - це використання всіх трьох типів зборів, наприклад, у Великобританії на мостах Севернскій та Другої Севернскій. З Уельсу до Англії рух безкоштовне, оплата проводиться тільки на зворотному шляху.

Внести платежі можна готівкою грошовими коштами, сплаченими наперед або кредитними картами, електронними переказами.

У Російській Федерації єдина дорога, ведуча до місця призначення, не може бути платною. На новозбудованих трасах можуть стягувати невеликі збори. Але при цьому автомобіліст має право проїхати по платному ділянці або вибрати альтернативний варіант - дорогу, що йде паралельно.

Крім того, плата може стягуватися на реконструйованих ділянках старої автостради. З цього приводу багато автомобілістів висловлюють протест, так як всі старі автомобільні траси вже профінансовані за рахунок щорічних виплат транспортного податку.