Як вилікувати дитину від лямблії.

До симптомів лямбліозу відносять в першу чергу нестабільний стілець (запори чергуються з проносами, виділення мають жовтий відтінок, містять слиз). Обов'язково звертайтеся до лікаря, якщо помітили такі симптоми у свого дитини . Лікар зможе призначити вам кваліфіковане лікування. Народні засоби і засоби нетрадиційної медицини використовуйте тільки в комплексі з традиційним лікуванням. Як правило лікування лямбліозу (як у дорослих, так і у дітей) проводиться в три етапи.
Вам знадобиться
  • - консультація гастроентеролога;
  • - фінансові витрати на ліки;
Інструкція
1
Дотримуйтеся дієти (перший етап). Потрібно виключити з раціону дитини продукти, які підсилюють розмноження лямблій. До таких відносяться - всі продукти, що містять вуглеводи (всі борошняне), будь-які солодощі (особливо шоколад). Щоденне меню малюка має обов'язково включати: овочі, сухофрукти, рослинне масло, каші. Ці продукти, навпаки, призупинять розмноження лямблій. Дуже складно буває пояснити малюкові, чому старший братик їсть шоколадку, а йому - не можна. Тому поговоріть зі старшими дітьми, щоб вони не їли солодкого в присутності дитини. Самі теж утримайтеся на 1-2 тижні, так ви допоможете своєму малюкові подолати цей складний період без улюблених «шоколадок і печива».
2
Почніть прийом жовчогінних засобів. Проконсультуйтеся з лікарем, які з них підійдуть вашому малюкові. Зазвичай прописують холеспазмолітікі або холекинетики. Також лікар призначить вам ряд антигістамінних препаратів. Перший етап лікування (дієта і прийом жовчогінний) триває приблизно один-два тижні, на розсуд врача.Не нехтуйте лікарськими консультаціями. Якщо з якоїсь причини у вас немає можливості піти на прийом в поліклініку, зверніться в платну клініку. Ніякі гроші не можуть бути важливіше здоров'я вашої дитини.
3
Почніть приймати медикаменти (другий етап). Особливо ефективні в боротьбі з лямбліоз «орнидазол». Приймається він протягом п'яти днів, два рази на добу. Перша доза зазвичай становить половину від розрахованої добової дози. Паралельно з медикаментозним лікуванням триває прийом антигістамінних препаратів. Ніколи не вибирайте медикаменти самостійно. Навіть рада аптекаря або хорошого і досвідченого знайомого тут не підійде. Для кожного дитячого організму тільки лікар зможе підібрати потрібні ліки. При підборі медикаментів враховуються тривалість, занедбаність хвороби. Все це можна дізнатися тільки завдяки професійному обстеженню.
4
Після лікування медикаментами знову дотримуйтесь дієти, яка посилить захисні сили організму (третій етап). Рекомендується приймати кисло-молочні продукти, круп'яні каші, печені яблука, фруктові та овочеві пюре, сирі овочі. Також корисний буде відвар з березових бруньок. Приймати його можна протягом двох тижнів після закінчення прийому медикаментів. Він сприятиме руйнуванню живильного середовища для лямблій.
Зверніть увагу
Обов'язково звертайтеся до лікаря. Будь-які конкретні інструкції з лікування гарні тільки щодо конкретного дитячого організму. Спочатку кваліфікований фахівець, тобто лікар, повинен оглянути вашу дитину, а потім, виходячи з результатів обстеження, призначити лікування.
Корисна порада
Слідкуйте за гігієною дитини. Перевіряйте, щоб він обов'язково мив руки перед їжею, після прогулянок, після відвідування туалету та ігор з жівотнимі.Тщательно промивайте всі овочі і фрукти, якими годуєте дитину. Якщо в дитячому садку у когось з дітей були виявлені лямблії - негайно звертайтеся до лікаря. У дитячому колективі подібні захворювання поширюються дуже швидко.