Як виступати на конференції.

Щоб бути затребуваним фахівцем, управлінцем, науковим працівником, недостатньо добре зарекомендувати себе на робочому місці і мати публікації в профільних спеціальних, наукових виданнях, публікувати консультаційні матеріали в засобах масової інформації. Показником вашої високої кваліфікації стане участь в наукових або ділових конференціях, де ви зможете поділитися своїм досвідом і обговорити його в процесі презентації та виступи.
Інструкція
1
Дуже важливий правильний настрой на виступ. Під час підготовки доповіді або презентації подумайте про те, який прекрасний шанс обговорити і поділитися з колегами своїми досягненнями вам випав. Найцікавіші, корисні та ефективні наукові та ділові знайомства зав'язуються саме на конференціях. Уявляйте, як ви виступаєте, як доброзичливо реагують ваші слухачі, як сміються вашим жартам, як уважно слухають виступ.
2
Обміркуйте форму доповіді. Бути може, немає сенсу робити презентацію, а обмежитися фліп-чарт, роздати матеріали в зал, показати коротке відео, фотографії. Оптимізуйте обсяг інформації, її не повинно бути ні занадто багато, ні занадто мало. Якщо вона буде представлена на слайдах, то вони не повинні бути занадто перевантаженими, і їх можна було сприймати при тій частоті зміни кадрів, яку ви задумали.
3
Продумайте план виступу. Текст його писати немає сенсу. Якщо ви - в темі, то вам не складе труднощів зв'язно висловитися з цього плану. Щоб доповідь не показав аудиторії занадто монотонним, і його сприйняття Герасимчука важким, продумайте, в яких місцях можна пожартувати, щоб розрядити слухачів. Намагайтеся дотримуватися регламенту. Якщо у вас по ньому виділено на виступ 30 хвилин, то доповідь готуйте хвилин на 20-25, оскільки накладки неминучі.
4
Відрепетируйте свій виступ кілька разів. Не проводьте його після того, як доповідь буде повністю готовий. Перші прогони треба зробити вже по начерками доповіді, ви зможете послухати себе і оперативно скоригувати зміст майбутнього виступу.
5
Перевірте вміст слайдів, інших матеріалів. Всі вони повинні бути наочні і добре читані. Не використовуйте в оформленні текстів і написів багато різних шрифтів, достатньо трьох або двох. Не захоплюйтеся квітами, їх достаток також ускладнює сприйняття.
6
Добре виспіться і відпочиньте перед виступом, перед сном можна прогулятися. За пару днів до нього сходите до перукаря, в спортклуб. Будьте на доповіді свіжі і енергійні. Не забудьте захопити з собою ручки, візитки, ноутбук із записаним доповіддю або презентацією, її копію на флеш-карті.
7
Під час виступу постійно звертайтеся до залу, підтримуйте з ним зоровий контакт. Ваш тон і вигляд мають бути доброзичливими. Не відвертайтеся до екрану надовго, ви можете тільки обернутися до нього, ніби запрошуючи поглянути. Чи не Бубнов монотонно, виділяйте важливі фрази інтонаціями. Можете задавати риторичні питання аудиторії, не даючи їй розслабитися. Сподіваємося, що за таким сценарієм ваш виступ пройде з великим успіхом!