Як відрізнити натуральну замшу від штучної. штучний замш.

Сучасний рівень копіювання матеріалів досяг такої майстерності, що часом навіть експертам складно відрізнити підробку від справжнього вироби, натуральне від штучного. Однак якщо бути уважним, відрізнити замшу від замінника не настільки складно.
Інструкція
1
Насамперед, натуральна замша, як і куртки, піджаки та взуття з неї набагато дорожче штучною. Особливо це стосується речей від іменитих брендів. Запам'ятайте, що виріб зі справжніх матеріалів в наші дні не може бути дешевим. До того ж, на фірмових речах до етикетці часто прикріплюють шматочок шкіри або замші для гарантії його достовірності.
2
Щоб відрізнити підробку від оригіналу, в першу чергу треба помацати річ рукою. Натуральна шкіра і замша моментально зігрівається від людського дотику, штучні матеріали залишаються холодними. Якщо провести по ворсу рукою, він обов'язково нахилиться, і поверхня немов змінить відтінок і фактуру - це найголовніша ознака. Товщина і м'якість замші залежить від якості вичинки, але вона завжди бархатиста на дотик. У справжньої замші не може бути тканинної вивороту - тоді це стовідсотковий замінник. До того ж натуральна замша ніколи не розшаровується, на відміну від штучної.
3
Натуральні матеріали не можуть бути абсолютно рівними і бездоганними. Наявність невеликих заломів, подряпинок або пір - вірна ознака натуральності речі. При згині речі зі справжньої замші - будь то туфлі або куртка, на поверхні виробу повинен залишитися невеликий залом, однак через кілька секунд взуття або одяг має прийняти первозданний вигляд. Якщо є така можливість, капніть на річ чистою водою: натуральна замша моментально її вбере, з штучної крапля просто скотиться, не залишивши й сліду.
4
Будь-яка річ з натуральної замші не може мати абсолютно однакового кольору на всій своїй поверхні. При виробництві дорогого одягу або взуття використовуються тільки натуральні барвники на основі рослинних компонентів. Тому невеликі відмінності у відтінках, припустимо, на рукаві і комірі гарного піджака - це вірна ознака високої якості виробу. Така річ прослужить довго, не втративши свого престижного зовнішнього вигляду.
Зверніть увагу
Популярний раніше рада підпалити виріб зі шкіри або замші, щоб визначити його автентичність, більше не працює. Тепер замінники теж відмінно обугливаются, і так їх вже не відрізниш. До того ж, всі знають, що справжня замша сильно пахне, тому виробники обробляють тепер штучну спеціальними спреями.
Корисна порада
Хоча хороші вироби з замші тепер часто покривають особливими грязе- і пиловідштовхуючими складами, при їх носінні все одно треба бути акуратним. Замша не любить вологи: потрапивши під дощ обов'язково просушіть туфлі, набивши їх папером, а плащ - повісивши на плічка, але не біля батареї або, тим більше, над огнем.Загрязненія необхідно якнайшвидше знімати за допомогою спеціальної щітки для замші або хоча б звичайного ластику.
Одяг, взуття та аксесуари з замші не сходять зі світових подіумів вже багато років поспіль. Але, на жаль, дуже часто якість замші залишає бажати кращого. Також нерідко під видом замші нам пропонують інший більш дешевий і менш практичний матеріал. Тому до вибору замшевих виробів потрібно підходити з особливою ретельністю.
Інструкція
1
Проведіть рукою за матеріалом. Ворс натуральної замші рухливий. На відміну від штучного аналога, його можна причесати в різні боки.
2
Ви провели рукою по замші, а тепер подивіться на свою руку. Чи не залишилось на ній легкого відтінку фарби? Може бути, ви бачите декілька випали ворсинок? Якщо ні того, ні іншого немає, значить, друге випробування на якість ваше замшеве виріб успішно витримало.
3
Тепер переводимо погляд на виріб, який ви тільки що тримали в руках. Чи залишилися на ньому сліди від пальців? Помітні відбитки відразу видають нубук або велюр. На натуральної замші слідувати залишитися не повинно.
4
Зверніть увагу на лицьову поверхню замшевого вироби. Якісна натуральна замша матиме однорідну забарвлення, невеликий і не пухкий ворс. На поверхні вам не повинні зустрічатися ні затерті ділянки, ні розводи.
5
Натуральна замша - гнучкий, м'який і еластичний матеріал. Свої властивості замша зберігає навіть після намокання і висихання. Схожі матеріали - велюр або нубук, навпаки, стають жорсткими, неприємними на дотик, а через що злипаються ворсинок при близькому розгляді втрачають свою привабливість. «Водна» перевірка - вірний спосіб обчислити якісний виріб, але природно, що зробити це перед покупкою вам навряд чи вдасться.
6
Придивіться і до внутрішньої сторони виробу. Вона також повинна бути м'якою і приємною на дотик. Якщо матеріал трохи нагадує оксамитову папір, швидше за все, перед вами штучна замша.
Корисна порада
На прилавках магазинів ми можемо бачити десятки моделей із замші, як натуральної, так і штучною. Якісний штучний матеріал зовні мало чим відрізняється від свого натурального прототипу, але коштує дешевше, а тому виникає питання: а чи є сенс переплачувати? Сенс є! Адже купуючи замшеві вироби, ми платимо не тільки за красу, а й за комфорт - м'якість, гнучкість, еластичність, здатність прекрасно зберігати тепло, до того ж, замша дозволяє шкірі дихати, що дуже важливо для взуття. Всі ці позитивні якості ви навряд чи знайдете у виробах зі штучної замші.