Як нанести номер на човен.

Кілька років тому Державна інспекції по маломірних суднах зобов'язала всіх власників надувних човнів та іншого дрібного водного транспорту реєструвати свої плавзасоби. Процедура реєстрації аналогічна постановці на облік автомобіля, тобто човні присвоюється власний унікальний реєстраційний номер , який повинен бути нанесений на борт човна. І тут виникає проблема - як нанести номер на човен?
Вам знадобиться
  • Щільна папір або картон, креслярські приналежності, ніж, пластмаса, фарба.
Інструкція
1
Правила Державної інспекції по маломірних суднах вимагають, щоб реєстраційний номер був надійно завдано або прикріплений на борт човна. Він повинен бути добре видно і читаємо. Однак в правилах немає відповіді на питання, як саме найкраще нанести номер. Є кілька способів нанесення номера. Якщо ваша човен дерев'яна або зроблена з ПВХ, то можна акуратно вирізати реєстраційний знак на борту. Для цього виготовте трафарет вашого номера. Трафарет можна зробити з листа щільного паперу або картону. Цей трафарет прикріпіть на борт човна так, щоб номер був добре видно і читаємо. Після цього білим олівцем або крейдою обведіть всі букви і цифри в трафареті. Зніміть трафарет. За наміченим контуру акуратно виріжте або видовбати все знаки так, щоб вони були глибше, ніж поверхня борта.
2
Вищеописаний спосіб має мінус, оскільки з часом вирізаний номер під впливом води стає нечитабельним або зовсім пропадає. Тому є інший аналогічний спосіб. Можна по виготовленому трафаретом нанести реєстраційний номер фарбою. При цьому потрібно вибирати фарбу так, щоб номер, написаний нею, чітко виділявся на борті. Фарба повинна бути обов'язково влагоустойчивой. Однак такий номер доведеться все ще час від часу оновлювати.
3
Нанести реєстраційний знак фарбою дуже легко, але вам доведеться постійно його оновлювати. Щоб не витрачай час даремно на підмалювання номера, можна виготовити об'ємні символи реєстраційного знака і прикріпити їх на борт. Потрібно визначитися з матеріалом, з якого ви будете виготовляти символи. Можна взяти дерево, проте його доведеться обробляти спеціальним складом, щоб воно не псувалося під впливом води. Також можна виготовити символи з заліза. Такі букви довговічні, але при наявності вологи залізо і дерево можуть вступити в хімічну реакцію один з одним і дерево під такими символами може почати псуватися. Тому найоптимальніший матеріал для виготовлення символів - це пластмаса. Вона не абсолютно не боїться води. Пластмасові символи можна виготовити самому по заздалегідь приготовленому трафаретом і прикріпити до борту з допомогою болтиков або саморізів.
4
Є ще один спосіб. Він самий витратний. Ви можете замовити реєстраційний номер в спеціальній конторі, яка цим займається. Вам виготовлять номера, які не будуть псуватися під впливом зовнішніх факторів. Також можна купити номера з електричною підсвіткою, з якими вашу човен можна буде дізнатися навіть в темний час доби. Варто зауважити, що такі номери дуже нагадують автомобільні, тому рамка у них буде також зроблена по ващему замовленням.