Як виростити козу.

Коза - одне із самих невибагливих домашніх тварин. Проте, щоб виростити козу здоровою, дає багато молока і вовни, слід забезпечити їй гарні умови для життя.
Інструкція
1
У першу чергу визначитеся з породою тварини - чи буде це молочна, пухова, вовнових або грубошерста коза. Все залежить від поставленої мети. Якщо ви хочете вирощувати козу для молока, варто звернути увагу на російську білу породу, якщо для вовни - на ангорську або кашмірську. Відповідно буде відрізнятися і догляд за ними.
2
Коза дуже не любить самотності, тому заздалегідь обміркуйте покупку декількох особин. Наприклад, можна придбати козу і козлика, матку з козенятами, а може бути просто двох молодих козочек. Так вони швидше адаптуються до нових умов.
3
Підготуйте світле і просторе приміщення для тварин, обладнане вентиляцією. Поблизу організуйте маленький дворик для вигулу, щоб кози могли вільно виходити на вулицю прямо з дверей сараю.
4
Щоб виростити хорошу козу, подбайте про її цілорічному харчуванні. Ці тварини віддають перевагу в їжу гілки і кору дерев, із задоволенням їдять сіно і будь-які відходи з домашнього столу. Але навіть у тому випадку, якщо ви забезпечите достатню кількість сіна, щодня потрібно давати їм по вінику з додаванням хвої. На зиму слід запасти сто таких віників завдовжки близько ста сантиметрів з розрахунку на одну козу.
5
Щоб коза давала достатньо молока протягом багатьох років, вона повинна приносити приплід щорічно. Статеве дозрівання у тварини настає у віці шести-семи місяців, але зводити молоду козу слід не раніше, ніж їй виповниться півтора року. У середньому коза живе 15 років, а найкращий час для пологів - вік від 6 до 9 років.
Корисна порада
Вважається, що без випасу на пасовищах кози часто хворіють і дають поганий удій. Але багато тваринники містять їх в обмежених присадибних і навіть міських умовах, не відчуваючи жодних занепокоєнь. Щоб виростити козу здоровою і сильною, потрібно забезпечити їй лише хороший корм, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, турботу та спілкування.