Як змайструвати годівницю для птахів.

Птахи - дуже незалежні створення, і приручити дику птицю неможливо. Але доглядати за пернатими друзями цілком реально: варто тільки розмістити в зручному місці годівницю і приносити туди зернятка або хліб.
Вам знадобиться
  • Годівницю можна побудувати из
  • -дерева;
  • -пакетов-тетрапаков;
  • -пластиковой пляшки.
  • Для закріплення годівниці на дереві потрібно тонка міцна мотузка.
Інструкція
1
Для того, щоб зробити годівницю, візьміть пластикову пляшку об'ємом від 1,5 літрів. Закрутіть горлечко кришкою. Толстой голкою проколіть горло пляшки в двох місцях і протягніть через отвори міцну нитку або тонку мотузку. Залиште вільними кінці мотузки, 30-5-см.в нижній частині вертикально розташованої пляшки виріжте «віконце» розміром з долоню. Заклейте його краю скотчем, щоб птахи не поранилися об гострий пластик. Не викидайте зайвий пластик, а накрийте їм дно пляшки в внутрішньої сторони. Справа в тому, що зерна в годівниці скупчуватимуться в «ямочках» на дні і стануть недоступними для великих птахів. Клювати їжу з плоского дна пернатим буде набагато простіше. Віднесіть годівницю в парк і прив'яжіть нитки до товстої гілці дерева. Насипте їжі на плоске дно пляшки.
2
Годівницю можна зробити і з інших матеріалів. Візьміть паперовий пакет з-під молока або соку (тетрапак). Верхня її частина має бути герметично закрита, тому використовуйте пакети з шийкою і кришкою. У нижній частині пакета, залишаючи 2 см від дна, виріжте віконце розміром з долоню. Таких «входів» в годівницю в паперовому пакеті можна зробити два: так більше птахів одночасно зможуть клювати ваше частування.
3
Можна зробити і дерев'яну годівницю. Візьміть дві однакових дерев'яних дощечки: міцних, але тонких і легких. Замість дерева можна використовувати листи текстоліту або товстий пластик. Просвердлите дрилем 4 дірки в кутах кожного аркуша, відступаючи від краю 3 см. Візьміть мотузку і вставте її в дірки. Зауважте міцні вузли під кожним отвором: вони будуть тримати дно годівниці. Ці ж мотузки вставте в отвори другого листа, попередньо зав'язавши вузли на мотузках на відстані 20 см від нижнього листа. Одягніть на вузли «дах» годівниці і знову закріпіть матеріал вузлами. Слідкуйте, щоб у вас залишилися кінці мотузки довжиною приблизно 15 см. Ці кінці прив'яжіть до дерева, на якому хочете розмістити кормушку.Імейте на увазі, що такий будиночок для птахів нестійкий, у вітряну погоду їжа з нього може відлітати.