Як гладити постільну білизну.

Багатьох молодих господинь бентежить об'ємне постільна білизна . Прасування таких речей доставляє масу незручностей, оскільки простирадла або підковдри повністю не вміщаються на прасувальної дошки. Доводиться згортати їх і прасувати по частинах, через що страждає вже якість. До вирішення цієї проблеми слід підходити комплексно.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - вода;
  • - шматок чистої тканини.
Інструкція
1
Дотримуйтесь температурний режим прасування залежно від типу тканини. Для виробів з бавовни оптимальна температура - 190-210оС, для лляних речей - 210-230оС. Штучні і синтетичні тканини необхідно прасувати при 100-120оС.
2
Якість прасування погіршується, якщо річ пересушена. Тому вироби з бавовни та льону гладьте злегка зволоженими. Однак, якщо ви власник постільної білизни з штучного або натурального шовку, при глажении залиште тканину сухою, оскільки від води можуть залишитися плями.
3
Білизна з натуральних тканин бажано прасувати з лицьового боку, а з штучних - з виворітного боку. Якщо на вашому постільній білизні є вишивка, її необхідно гладити з вивороту, щоб не позбавити рельєфності.
4
Об'ємні речі (простирадла, підковдри) перед прасуванням складіть по ширині вдвічі, лицьовою стороною вгору. Випрасувати одну сторону, переверніть річ і пропрасуйте з іншого боку. Якщо білизна в процесі прасування все одно стикається з підлогою, розстеліть під дошкою для прасування чисте покривало або простирадло.
5
Складаючи постільна білизна, намагайтеся не згинати його в одних і тих же місцях. Це призводить до передчасного стирання тканини в місцях згину і скорочення терміну служби ваших речей.
6
Не поспішайте прибирати в шафу тільки що випрасувані речі, дайте їм охолонути. В іншому випадку, ваше постільна білизна знову помнеться і втратить форму.
Зверніть увагу
Перед тим, як приступати до прасування, проведіть праскою по чистій сухій ганчірці. Так ви переконаєтеся, що праска чистий і не перегрелся.Любие плями після прасування стають тільки яскравіше. Тому не гладьте білизна доти, поки не виведіть пляма.
Корисна порада
Для додання речам приємного аромату перекладіть стопки з білизною папером, попередньо окропивши її вашої улюбленої туалетною водою. Цей прийом також добре допомагає від молі в шкафу.Чтоби накрохмалені елементи білизни не прилипали до праски, додайте в розчин крохмалю кілька крапель спирту.