Як навчити правильно тримати ручку. Як тримати правильно ручку відео.

Найпростіший навик - правильне тримання кулькової ручки тягне за собою цілу серію обов'язкових умінь - правильна посадка, правильне розташування зошити на столі, правильна постановка ніг і т.д. Все це необхідно робити грамотно для того, щоб дитина зберіг свою рівну поставу. Вчити дітей правильно тримати ручку починають в першому класі. Але батьки можуть легко навчити дитину цього нескладного навику будинку.
Вам знадобиться
  • - ручка або олівець;
  • - листок паперу;
  • - зошит;
  • - стіл;
  • - стілець;
Інструкція
1
Посадіть дитину за стіл, попросіть сидіти прямо. Тримати ручку, значить, ще й правильно сидіти. Попросив його не сутулитися і покласти лікті обох рук на стіл. Покладіть перед ним листок паперу. Слідкуйте за тим, щоб дитина не сильно схилявся над папером. Візьміть кулькову ручку. Саме кульковою ручкою дитина почне писати в школе.Еслі дитина вередує і не хоче брати ручку, дайте йому кольоровий олівець. Цей предмет йому, можливо, сподобається більше. Дитина вже явно пробував малювати що-небудь. Нічого страшного, якщо він навчиться спочатку правильно тримати олівець. Принцип все одно залишається тим же.
2
Вкладіть ручку в руку дитини таким чином, щоб кінчик її виявився на першій фаланзі середнього пальця (ліворуч). Великим і вказівним пальцями тієї ж руки притисніть ручку у фаланзі середнього пальця. Але стискайте сильно. Великий і вказівний пальці повинні злегка притримувати ручку на середньому пальці, не даючи їй вислизнути.
3
Слідкуйте за тим, щоб відстань від кінчика вказівного пальця вашої дитини до кінчика ручки не перевищувала двох сантиметрів. Якщо взяти неправильно (зробити відстань більше або менше), рука буде напружуватися. Це створить дискомфорт при листі.
4
Слідкуйте за тим, щоб між грудьми і столом відстань була не більше і не менше двох сантиметрів. Щоб ноги дитина ставив поруч. Зошит або папір повинні лежати під кутом 45 градусів (максимум). Спиратися права рука повинна на тильну сторону долоні і мізинець. Слідкуйте за тим, щоб дитина не вдавлювало стрижень в папір занадто глибоко. Зайву напругу не потрібно, просите малюка розслабляти руку, якщо бачите «втиснутий» текст і на інших сторінках зошита.
Зверніть увагу
Не сваріть дитину, якщо у нього не виходить все з першого разу. Він може образитися і робити зло неправильно або взагалі відмовиться брати ручку в руки. Цей навик вимагає тренування. З часом він стане автоматичним. Головне весь час повертати руки дитини і пальці в правильне положення.
Корисна порада
На перших кількох вступних заняттях «керуйте» рукою малюка. Корегуйте те, як він тримає ручку, повертайте пальці в потрібне положення, якщо дитина весь час норовить поставити їх на свій лад.