Як переробити кофту.

Буває, що одяг набридає. Висить у шафі цілком ще хороша кофточка, але носити її чомусь не хочеться, а викинути або віддати шкода. Таких кофт може бути навіть кілька. Трапляється й інше. Ви випадково посадили пляма або пропалили улюблену кофтинку, виправити вже нічого не вийде, але вона вам все одно подобається. Якщо у вас є хоча б мінімальні навички шиття, в'язання або плетіння мережив, ви можете оновити кофточку так, що її ніхто не дізнається.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - гачок по товщині ниток;
  • - човник для фріволіте;
  • - тканина, підходяща за кольором і якістю;
  • - голка і нитки;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Якщо ви хочете переробити однотонну кофту з довгим рукавом, зв'яжіть до неї комір і манжети. Старий комір можна при цьому відпороти або залишити його як основу. Виміряйте розмір горловини і розрахуйте кількість стовпчиків. Комір може бути з однієї або двох частин, залежно від того, де знаходиться застібка.
2
Для суцільного коміра зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель потрібної довжини. Зробіть 2 петлі на підйом і зв'яжіть 1 ряд стовпчиками з накидом. Найпростіший варіант мережива - ажурна сітка гачком. В'яжіть наступні ряди по схемі: * 1 стовпчик з накидом в стовпчик попереднього ряду, 1 повітряна петля над стовпчиком попереднього ряду *. Додавайте петлі по зрізу коміра, пров'язуючи на початку кожного ряду після петель на підйом 3 стовпчика в 1 стовпчик попереднього ряду.
3
Для коміра, що складається з двох частин, зв'яжіть 2 симетричні деталі. Додавайте петлі по тим зрізах коміра, які знаходяться спереду. Задні зрізи в'яжіть без додавання. Точно так же зв'яжіть манжети. Прикрасити нові деталі можна вишивкою по філейної сітці, багатобарвним або в тон коміра.
4
Новий комір можна зробити і з тканини. Відсіч старий і викроїте деталі по ньому. Змоделюйте комір так, як вам подобається. Його можна зробити широким і прикрасити шиттям, як і манжети. Стильно виглядає комір з тканини того ж кольору, але іншої фактури.
5
Якщо ви не хочете обмежуватися коміром, можна зробити кофточку на в'язаній кокетка. Намітьте на кофті лінію кокетки. Акуратно відріжте зайву частину переду. Відсіч частини рукавів, прилеглі до кокетці. Зрізи обробіть оверлоком. В'язати кокетку починайте знизу. Можна це робити ажурною сіткою або будь-який інший ажурною в'язкою. Перший ряд пров'яжіть стовпчиками без накиду, пров'язуючи їх в петлі обметки. Скільки ниток при цьому пропускати, залежить від товщини пряжі та ниток обметки. Вив'язувати наступні ряди, захоплюючи обметку рукавів.
Зверніть увагу
Комір, виконаний в техніці фріволіте, виходить більш жорстким, ніж пов'язаний гачком. Тому комір самої блузки краще відпороти і закрити горловіну.Перед тим як переробляти блузку, як слід подумайте. Нові деталі повинні підходити по стилю і колірній гамі.
Корисна порада
Якщо ви хочете скомбінувати з чим-небудь строкату кофту, вибирайте тканину в тон одного з елементів малюнка.