Як зупинити коня.

Управління конем здається простим лише до тих пір, поки людина не переходить від теорії до практики. І в цей момент все повністю змінюється. Чи не перша проблема, з якою стикаються новачки, після того, як вони змогли забратися в сідло і рушити з місця - як зупинити коня.
Інструкція
1
Запам'ятайте основне правило: не можна намагатися зупинити коня, щодуху натягнувши на себе поводи. Це основна помилка, яку допускають практично все. Досить просто потягнути їх на себе. В іншому випадку ви заподієте тварині зайву незручність, при цьому не добившись потрібного результату.
2
Не використовуйте тільки привід. Далеко не кожен тренер звертає на це посилена увага, але один з принципів управління конем полягає в тому, що будь-яка команда, крім використання поводів, припускає ще яку-небудь дію з боку вершника. У випадку, якщо ви хочете зупинити коня, необхідно задіяти також шенкеля, сильніше притиснувши їх до боків коня. Не намагайтеся продавити ними її шкуру, досить просто опустити нижче п'яти, і кінь відчує посилення натиску. Одночасно перемістіть центр ваги трохи назад, відкинувшись за рахунок прогину в попереку, і розгорніть плечі (краще, якщо ваша постава залишається ідеальною постійно).
3
Звертайте увагу на положення рук. Вони не повинні бути надто високо підняті або опущені, їх не можна перехрещувати або висувати надто вперед, забороняється згинати кисті. Існує тільки одне положення, в якому між вами і конем через поводи може бути встановлений безболісний контакт, і вам доведеться запам'ятати його, поки утримання цієї позиції не стане автоматизмом. Орієнтувати необхідно на лінію від ліктя до трензеля: вона повинна бути прямою.
4
Заспокойтеся і згрупуйтеся, якщо кінь раптом понесла. Тільки після цього починайте застосовувати відомі вам способи остановліванія коні. Не варто використовувати хлист без необхідності, особливо якщо кінь просто злякалася. Більш того, в цій ситуації сконцентруйтеся не на тому, щоб зупинити коня, а на те, щоб утриматися в сідлі, особливо якщо заняття проходять в залі: незабаром вона і сама перейде з галопу на крок.
Корисна порада
Якщо кінь поніс, а ви розумієте, що не можете не смикати поводи, краще киньте їх і тримайтеся за луку сідла. Інакше вам не вдасться уникнути плачевних наслідків.