Як намалювати сувій. Як правильно малювати сувій.

Вітальна листівка, оголошення, реклама, географічна карта або почесна грамота будуть виглядати набагато незвичніше і яскравіше, якщо ви оформите їх у вигляді старовинного пергаментного сувою. Якщо ви володієте початковими навичками роботи в Adobe Photoshop, для вас не складе труднощів намалювати такий сувій засобами комп'ютерної графіки, а потім використовувати його в будь-яких інтернет-публікаціях та друку.
Інструкція
1
Створіть в Фотошопі новий документ і виберіть інструмент прямокутного виділення. Намалюйте прямокутник і залийте його кольором, що нагадує відтінок старого пергаменту. Клікніть на шарі з прямокутником, затиснувши Ctrl, щоб виділити його, а потім відкрийте меню Filter і виберіть опцію Render -> Clouds.
2
Потім знову відкрийте меню фільтрів і виберіть опцію Render -> Lighting Effects. Встановіть потрібні налаштування світла, зменшите значення Negative і змініть канал в Texture Channel. Для створення ефекту зістареної паперу виберіть на панелі інструментів ластик з потрібною фактурою і обробіть краю свитка.
3
Після цього виберіть опцію Poligonal lasso tool і виділіть у верхній і нижній частинах свитка подовжені конусоподібні частини, після чого скопіюйте їх на новий шар. За допомогою опції Free Transform розтягніть і трансформуйте створені форми, наближаючи їх до виду закручених сторін свитка. Зітріть куточки усічених конусів-завитків, щоб створити напівкруглі краї.
4
Зробіть завитки об'ємними - виділіть верхній шар і, не знімаючи виділення, створіть новий шар. Змініть колір шару на більш світлий, а потім встановіть на шар градієнт, направляючи його навскіс, щоб лінія градієнта збігалася з кутом конуса-завитка. Створіть ще один шар і налаштуйте в ньому тінь, встановивши для неї темно-фіолетовий відтінок.
5
Круглої жорсткої пензлем з прозорістю 8-14% і режимом змішування Multiply обробіть малюнок, додаючи затінені ділянки. Пройдіться тіньової пензлем по всіх місцях, які повинні бути затінені, щодо падаючого світла. Тепер відкрийте меню фільтрів та фільтр Gaussian Blur з радіусом 2,5. У нижній частині сувою додайте світлові відблиски-рефлекси.
6
Для того щоб сувій виглядав реалістичніше, злегка погіршите якість паперу. Створіть новий шар, натисніть клавішу D і застосуєте до шару фільтр Render -> Clouds, а потім застосуйте фільтр Stylized -> Find Edges. Відрегулюйте налаштування Levels так, щоб папір здавалося состаренной.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZuaUCqRmirk
Сувої різних форм і розмірів нерідко застосовуються в якості фону для написів і зображень у складі колажів. Для створення такого фону засобами програми Photoshop потрібно намалювати фактуру матеріалу і накласти градієнт для імітації обсягу скрученої частини сувою.
Інструкція
1
Застосувавши опцію New меню File, створіть новий документ розміром трохи більше сувою, який ви збираєтеся намалювати. В якості колірного режиму документа виберіть RGB, а фон залиште прозорим.
2
В якості основного кольору виберіть відтінок, яким будуть зафарбовані світлі місця свитка. Колір заднього плану повинен відповідати забарвленню темних фрагментів малюнка.
3
Використавши інструмент Rectangular Marquee, виділіть прямокутну область, що відповідає розміру майбутнього свитка. Залийте прямокутник кольором, застосувавши Paint Bucket Tool.
4
Додайте текстуру на отриманий лист. Для цього застосуйте опцію Clouds групи Render меню Filter. В результаті лист покриється плямами довільної форми. Для імітації шорсткою поверхні матеріалу скористайтеся опцією Lighting Effects з тієї ж групи фільтрів.
5
Для отримання нерівній поверхні вам буде потрібно злегка змінити налаштування фільтра, виставлені за замовчуванням. За допомогою миші розгорніть джерело світла так, щоб весь лист виявився освітлений. Якщо одна з його сторін пересвічений, зменшите значення параметра Intensity. У полі Texture Channel виберіть один з колірних каналів із списку: червоний, зелений або синій. Текстура стане рельєфною при виборі будь-якого каналу. Після застосування фільтра відмініть виділення поєднанням Ctrl + D.
6
При необхідності ви можете зробити краю свитка нерівними. Для цього за допомогою інструменту Lasso створіть вздовж довгих країв листа виділення довільної форми таким чином, щоб після видалення виділеної ділянки край листа став нерівним.
7
Включіть інструмент Polygonal Lasso і виділіть фрагменти листа, які будуть згорнуті. Скопіюйте ці ділянки на нові шари опцією Layer via Copy групи New меню Layer. Злегка збільште ширину цих фрагментів опцією Free Transform меню Edit так, щоб вони виявилися ширшими згортається в сувій листа. Скруглите гострі кути скопійованих деталей, стерши зайве інструментом Erazer.
8
Продублируйте оброблені шари і виділіть ділянки зображення, які на них знаходяться, застосувавши опцію Load Selection меню Select. За допомогою інструменту Gradient залийте виділені ділянки градієнтом. Для цього в палітрі зразків градієнтів, яка відкривається після клацання по градиентной смузі під головним меню, виберіть чорно-білий градієнт. Клацніть по кнопці Reflected gradient, яку теж можна виявити під головним меню. Заповніть виділений фрагмент градієнтом так, щоб світла смуга розташовувалася паралельно одному з довгих країв залитого фрагмента.
9
Змініть режим накладання шару з градієнтом з Normal на Multiply, вибравши цей пункт зі списку в палітрі шарів. Якщо скорочення частини сувою виявилися занадто темними, зробіть градієнтний шар більш прозорим, зменшивши величину параметра Opacity. Об'єднайте оброблене зображення з вмістом шару, який лежить під ним, опцією Merge Down меню Layer.
10
Для того щоб намалювати внутрішню частину скрученого сувою, створіть копію шару зі згорнутим фрагментом і зменшите її розмір. У палітрі шарів перетягніть мишкою зменшений ділянку під шар зі згорнутим фрагментом. Інструментом Move Tool пересуньте зменшене зображення так, щоб його край визирав з згорнутої частини сувою.
11
Опцією Save або Save As меню File збережіть отриману картинку в файл psd або png. Це дозволить вам залишити у своєму розпорядженні сувій на прозорому фоні. Зберігши зображення у формат jpg, ви отримаєте білий фон замість прозорого.