Як надіти індійське сарі.

Сарі - найдавніша національна індійська жіночий одяг. Сарі являє собою шматок тканини шириною до 1,2 метрів і довжиною від 4,5 до 9-ти, а іноді й до 12 метрів, який обертається навколо стегон. Матеріал, з якого виготовляється сарі, може бути різний, залежно від соціального становища жінки. Носять сарі разом зі спеціальною кофтою - чолі і нижньою спідницею - Шайя. Існує кілька різновидів сарі (ниви, бенгалі, качча), всі вони виглядають і драпіруються по-різному.
Інструкція
1
Драпіровка сарі, мабуть, ціла наука. Щоб правильно одягти його, необхідно знати послідовність дій. Наприклад, щоб задрапірувати сарі ниви, потрібно спочатку надіти чолі і нижню спідницю. Потім візьміться за край сарі і з правого боку починайте закладати його за край спідниці. Слідкуйте, щоб кінець сарі торкався підлоги, але не лягав на нього. Таким чином опишіть одне коло навколо талії.
2
Далі, починаючи так само з правого боку, вам потрібно зробити на сарі 5-7 складок приблизно по 12см кожна. Постарайтеся, щоб вони вийшли однаковими, вирівняйте ширину нижнього краю сарі і зберіть складки разом, для надійності їх можна скріпити шпилькою. Зібрані разом складки закладіть за верхній край спідниці так, щоб всі вони лягли на ліву сторону.
3
Що залишився вільний кінець тканини оберніть навколо талії ще раз, а потім перекиньте на ліве плече. Щоб тканина не спадала, її можна акуратно приколоти шпилькою.
4
Сарі бенгалі, яке носять в Північно-Східній Індії, надівається по-іншому. Одягніть блузку та спідницю, а потім починайте драпірувати від правого стегна. Закладіть тканину за верхній край спідниці і оберніть подібним чином навколо себе. Нижня облямівка, як і в першому випадку, мусить лише злегка торкатися підлоги. Щоб довжина сарі вийшла однаковою по всьому колу, на спині можна закласти дві невеликі складки.
5
Обернувши повне коло, зробіть дві великі складки від одного стегна до іншого, складіть їх разом і підніміть, щоб підрівняти довжину сарі в цьому місці. Акуратно заправте складки за пояс спідниці, щоб вони спадали вертикально по стегнах.
6
Тепер потрібно заправити в складки верхню облямівку сарі. Візьміться за вільний кінець тканини і накиньте його на ліве плече таким чином, щоб верхня облямівка виявилася ближче до шиї. Визначте середину верхнього краю сарі між талією і плечем і потягніть тканину вперед так, щоб витягнувся кут, яким ви зможете дістати до спини. Куточок зав'яжіть у вузол і заправте його ззаду за край спідниці посередині спини (нічого, якщо потім вузол трохи зрушиться вправо).
7
Вільний край сарі, який називається пале, оберніть навколо лівого плеча, і накиньте самий кінчик на плече. Для того, щоб тканина не зсковзувала, її можна погіршити, прив'язавши за традицією до кінця сарі ключ або просто заколоти шпилькою.