Як відрізнити справжній смарагд. izumrudi nastoyashie.

Часто під виглядом дорогих і цінних натуральних смарагдів продаються більш дешеві берили, вирощені в лабораторії штучні камені або навіть звичайні стрази зі скла. Часом їх складно розрізнити, але справжні смарагди менш яскраві і блискучі, вони більше схожі на зелений оксамит, від якого неможливо відірвати погляд.
Вам знадобиться
  • смарагд,
  • лупа,
  • склянку з водою
Інструкція
1
Якщо смарагд в оправі, відрізнити штучний від натурального дуже непросто. Перш за все, потрібно орієнтуватися за ціною. Справжній камінь коштує набагато дорожче, а великі смарагди надзвичайно дороги. Тому, побачивши в магазині обручку з великим каменем за подібною ціною, будьте напоготові: це напевно підробка. Занадто блискучі великі камені, швидше за все є звичайною біжутерією зі скла.
2
Чим смарагд прозоріше, тим вище його вартість. Каламутні виглядають не так привабливо, зате шансів, що камені справжні, набагато більше. Смарагди бувають як світлими, так і темними. Серед світлих чисті і прозорі трапляються досить часто, тому, якщо купувати кольє або сережки у респектабельному магазині, небезпеки нарватися на підробку набагато менше. Темні смарагди коштують набагато дорожче, і їх можна придбати тільки в ювелірних бутиках високого класу.
3
Визначити справжність каменя без оправи не так важко. Візьміть гарну лупу і подивіться на смарагд під кутом. У цьому ракурсі ви можете побачити так звані лінії росту каменю. У штучного смарагду, який виростили в лабораторії, ці лінії будуть абсолютно паралельними. У справжнього каменю лінії теж повинні розташовуватися паралельно, але не так впорядковано.
4
При виборі каменю для персня або підвіски, варто звернути увагу на колір, а не на чистоту смарагду. Експерти кажуть, що найкращі темні смарагди повинні видали здаватися шматочками зеленого м'якого оксамиту. Краще вибрати камінь темного відтінку, навіть якщо він має блакитний або жовтий відтінок і вкраплення всередині. Наявність дефектів у вигляді тріщин, непрозорих місць і нерівномірного забарвлення якраз є запорукою достовірності каменя. У природних каменів включення бувають у вигляді кристалів піриті і мікропластинок слюди. Дуже яскраві камені можуть насправді виявитися бериллами, зеленими турмалінами або перидотами.
5
Хоча більше цінуються яскраві смарагди, саме при їх виборі легко нарватися на синтетичний аналог. Такі камені мають дуже насичений колір, часто з блакитним відтінком, правда, такими можуть бути і смарагди з Колумбії. Синтетичні камені, вирощені гідротермальним способом, мають газоподібні або рідкі вкрапленія.На насправді це неювелірного берили, які покривають шаром штучного смарагду. Це бліді зелені камені з великою кількістю тріщин, які при зануренні у воду стають схожі на яскравий зелений контур. Відверта підробка, якщо опустити її у склянку з водою і подивитися зверху, виявиться червонуватою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6m6tNgDqp28
Зверніть увагу
При виборі між недосконалим натуральним смарагдом і блискучим штучним віддайте перевагу першому. Справжній набагато престижніше і практично вічний, на відміну від імітації.
Корисна порада
Щоб не бути обдуреними при придбанні готового ювелірної прикраси, надійніше буде придбати камінь окремо і замовити виріб перевіреного майстра. Якщо обираєте все ж готове кільце або сережки, купуйте їх в хороших магазинах і перевіряйте сертифікат відповідності.