Як приготувати тісто для хліба. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Покупної магазинний хліб, безумовно, ні в яке порівняння не йде з домашнім гарячим хлібом, зробленим своїми руками. Ручний спосіб випічки займає багато часу і сил, але зовсім скоро ви будете винагороджені справжнім ароматним домашнім хлібом. Щоб спекти хліб вручну, необхідно правильно приготувати тісто .
Інструкція
1
Борошно для хлібного тіста повинна бути сухою і без грудок. Щоб визначити якість борошна, змочіть щіпку водою. Якщо борошно свіжа - вона залишиться світлою навіть в мокрому вигляді, колір злежаною борошна стане темним. Борошно перед замісом хліба рекомендується підсушити - розсипте її на столі і залиште на 30-40 хвилин. А щоб тісто прекрасно піднялося, борошно безпосередньо перед замісом просійте через сито.
2
В половину склянки ледь теплої води додайте 1 чайну ложку цукру і 40 г дріжджів, потім, ретельно розмішуючи, всипте один стакан муки. Так звану бовтанку поставте в тепле місце на 20-30 хвилин.
3
Всипте залишилися 1,5 кг борошна, 3 склянки води і столову ложку солі. Вимішайте і поставте на 2 години в тепле місце. Поки тісто піднімається, його необхідно помісити ще раза 2-3. Не допускайте охолодження опари, щоб хліб не вийшов щільним. Готовність опари можна визначити за ступенем збільшення тесту в обсязі і появі дрібних бульбашок. Також дійшло тісто не буде занадто липнути до рук.
4
Збийте тісто в коровай, занадто не уявляйте, щоб воно зовсім не осіло, а було повітряним. Або занурте в хлібні форми для випічки. Поверхня тесту перед відправкою в піч змочіть водою і проткніть в декількох місцях вилочкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TIKyuchTju4
Зверніть увагу
Гарячий хліб не можна відразу вживати. Його необхідно остудити не менше 4 годин після випічки. Вживання гарячого хліба може спровокувати заворот кишок.
Корисна порада
Готовність хліба легко визначити за кольором кірки або занурте в хліб дерев'яну зубочистку - якщо на ній залишаються сліди м'якушки, хліб не пропечен.Чтоби в хлібі не утворився липкий м'якуш і волога кірка, виймайте гарячий хліб з печі обережно, охолоджуйте повільно , ніколи не виносьте на холод, кладіть його або на вафельний рушник, або під нахилом, щоб низ короваю був доступний повітрю.