Як поставити новий жорсткий диск.

Сучасні жорсткі диски дуже надійні і можуть пропрацювати дуже довгий термін. Але ніхто не застрахований від поломки будь-якого обладнання. Якщо жорсткий диск вийшов з ладу, ймовірність того, що його можна буде полагодити, невисока. Тоді доведеться придбати і встановити новий жорсткий диск. Процес цей не складний, але є деякі нюанси, пов'язані з типом інтерфейсів жорстких дисків і материнських плат. Потрібно підібрати вінчестер, який підійде під інтерфейс вашої материнської плати.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, жорсткий диск з SATA-роз'ємом або роз'ємом IDE, викрутка.
Інструкція
1
Для початку дізнайтеся, якими інтерфейсами оснащена ваша материнська плата. Це можна зробити, подивившись технічну документацію до вашого комп'ютера. Подивіться, чи є на материнській платі SATA-інтерфейс. Якщо у вас немає технічної документації, можна подивитися інтерфейси підключення на самій материнській платі. Адже в будь-якому випадку системний блок доведеться відкривати.
2
Вимкніть комп'ютер від харчування. Відкрутіть гвинти, які кріплять кришку системного блоку і зніміть кришку системного блоку. Тепер на материнській платі відшукайте напис SATA. Поруч знаходяться інтерфейси підключення SATA. Зазвичай ці інтерфейси знаходяться в нижньому правому куті системної плати. Врахуйте, що SATA-інтерфейси можуть бути відсутні на досить старих материнських платах.
3
Якщо SATA-інтерфейс був виявлений, значить жорсткий диск слід купувати також з SATA-роз'ємом. Якщо у вас не виявилося цього інтерфейсу, придбайте вінчестер з роз'ємом підключення IDE.
4
Якщо ви змінюєте неробочий жорсткий диск, вийміть його з системного блоку. Для підключення SATA-вінчестера підключіть один кінець SATA-кабелю до вінчестера, а сам жорсткий диск встановіть в потрібний відсік системного блоку. Другий кінець SATA-кабелю підключіть до вільного SATA-роз'єму на системній платі. Потім підключіть до вінчестера харчування.
5
Підключати IDE-вінчестер потрібно за допомогою 80-жильного кабелю. Кілька таких шлейфів повинні йти в комплекті до комп'ютера або материнської плати. Також їх можна купити окремо. Знайдіть IDE-роз'єм на системне платі. Їх може бути два - первинний і вторинний. Хоча до одного IDE-роз'єму можна підключити і привід, і вінчестер, робити цього не рекомендується, інакше доведеться користуватися спеціальними перемичками. Тепер, як і в попередньому випадку, з'єднайте вінчестер з материнською платою за допомогою 80-жильного шлейфу. Потім підключіть харчування.
6
Далі перевірте роботу жорстких дисків. Кришку системного блоку закривати не поспішайте. Підключіть до комп'ютера харчування і увімкніть його. Якщо жорсткий диск працює нормально, закрийте кришку системного блоку.