Як навчитися запам'ятовувати.

Обсяг інформації в сучасному світі росте як сніжний ком, і орієнтуватися в ній потрібно не тільки учням, студентам, а й дорослим людям. Запам'ятовування - це завжди свідома діяльність розуму по організації запам'ятовується. Навик запам'ятовування, як і будь-який навик, можна довести до автоматизму, якщо докласти до цього певних зусиль і користуватися ним. Навчанню запам'ятовуванню повністю присвячена мнемотехніка - мистецтво розвитку пам'яті та навчання навичкам запам'ятовування.
Інструкція
1
Вчіться аналізувати прості елементи і складні зв'язки в досліджуваному матеріалі. Розбирайте текст від простого до складного, від частини до цілого, що полегшує запам'ятовування. Зі складними і об'ємними текстами працюйте навпаки - спочатку знайомтеся з текстом, розбивайте на частини, і потім докладно вивчайте кожну частину послідовно.
2
Тренуйтеся створювати в пам'яті додаткові зв'язки між об'єктами. Звертайте увагу на природні асоціацію між об'єктами і використовуйте їх в якості опори для запам'ятовування інформації. Для прикладу природного зв'язку можна навести хмари і небо.
3
Тренуйте роботу всіх своїх аналізаторів (зорових, слухових, чуттєвих). Протягом 3-4 днів при запам'ятовуванні будь-якої інформації викликайте у себе будь-які зорові, слухові або кінестетичні образи. З часом вони будуть виникати у вас легко, і допомагати запам'ятовуванню матеріалу.
4
Використовуйте штучні асоціації. Для цього спеціально пов'язуйте запам'ятовується з асоціативними образами, звуками, рухами, всім, що вам ближче. Об'єднуйте образи в ланцюжки, послідовності, групи. Поступово ця навичка у вас автоматизується.
5
Зв'язуйте досліджуваний матеріал з якими-небудь емоціями. Приміряйте його на себе і уявляйте, які почуття у вас виникли б. Це теж один із способів асоціювання інформації. Вважається, що інформація, яка викликає у людини емоційний відгук, легко запам'ятовується.
6
Активно використовуйте свою уяву для з'єднання ваших образів. Намагайтеся барвисто намалювати в розумі те, що вам потрібно запам'ятати. Можна об'єднувати представлені образи за принципом протиставлення, безглуздого сусідства, аналогій, що допоможе їх запам'ятати.
7
Розвивайте стійкість і концентрацію уваги за допомогою спеціальних вправ. Практикуйте зосередження на предметі, рахунку, звуках. Це допоміжні компоненти запам'ятовування.
8
Тренуйтеся в повторенні запомненних відомостей. Переказуйте прочитане, побачене. Діліться думками з людьми, записуйте їх на папері.
9
Розширюйте кругозір, щоб мати можливість дивитися на запам'ятовується з різних точок зору, знаходити способи його організації.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що само собою запам'ятовується тільки щось яскраве, з природними зв'язками. Для того, щоб запам'ятати суху інформацію, потрібно аналітично обробити її, будь то телефонний номер, список справ або текст параграфа.