Як вивести плями на лінолеумі. пляма від йоду на лінолеумі.

Лінолеум є одним з найпоширеніших підлогових покриттів, що відповідають усім вимогам екології, економічності і зносостійкості. Стійкість лінолеуму до зносу і стирання визначається його верхнім прозорим шаром з поліуретанової смоли. Щоб уникнути пошкодження лінолеуму, і зберегти його первозданний малюнок і колір, слід з обережністю проводити його очищення від забруднень.
Інструкція
1
Зеленка легко відтирається з лінолеуму за допомогою шматочка вати або тканини, змоченою в перекису водню. Пролитий на лінолеум жир необхідно якнайшвидше стерти серветкою або паперовим рушником, а затії промити водою з додаванням мильного розчину. Промивати підлогу слід швидко, оскільки висихаюче мило може пошкодити фарбу. Якщо пляма стійке, серветку для протирання підлоги слід змочити скипидаром, лінолеум після обполоснути водою.
2
В позбавленні від плям нафти, асфальту і воску на допомогу прийде бензин, який можна придбати в будівельному магазині. Підчепивши шматочок асфальту або воску шпателем, необхідно буде протерти пляму бензином і змити водою. Тканиною, змоченою в бензині, також можна відтерти плями від взуттєвого крему.
3
Від плям йоду і харчових барвників на лінолеумі позбавлять миючі засоби, що містять у своєму складі хлор. Пляма необхідно спочатку протерти вологою ганчіркою, а потім обробити розчином, що містить хлор. Чорнильні плями видаляються з лінолеуму пемзою або наждачним папером, а потім змащуються лляною олією або поліруються.
4
Плями від іржі, цвілі або трави можна видалити розчином з 10 частин води і однієї частини відбілюючого кошти. Якщо слід все-таки залишився, лінолеум слід протерти лимонним соком.
Зверніть увагу
Не рекомендується використовувати для очищення лінолеуму гас, нашатирний або винний спирт, бензин, скипидар, лужне мило або соду, що представляють собою агресивні речовини, здатні значно пошкодити покритіе.Поверхность лінолеуму не можна обробляти щітками з жорсткою щетиною, і промивати дуже гарячою водою. Дезінфікуючі засоби можна використовувати в малих дозах при вологій уборке.Нежелательно часто проводити мокру обробку лінолеуму, оскільки саме вода сприяє прилипанню бруду до поверхні, що є причиною утворення трудноудалімой плям.