Як нарізати зображення.

Досить типовою операцією при редагуванні цифрових растрових зображень є вирізання з них самостійних фрагментів. Такі фрагменти використовуються для декорування або доповнення інших композицій, створення фотоколажів, заготовок для подальшої роботи, і т.д. Нарізати зображення зручно в сучасних графічних редакторах, таких як Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • - графічний редактор Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Завантажте зображення в редактор Adobe Photoshop. Натисніть клавіші Ctrl + O або в меню виберіть пункти "File" і "Open ...". З'явиться діалог вибору файлу. Перейдіть в потрібну директорію, виділіть графічний файл у списку, натисніть кнопку "Відкрити".
2
Увімкніть відображення вимірювальних лінійок в вікні документа. Відкрийте меню "View" і відзначте пункт "Rulers". Або натисніть клавіші Ctrl + R.
3
Увімкніть відображення сітки у вікні документа. Розгорніть пункти меню "View" і "Show", встановіть позначку на пункті "Grid". Можна також натиснути клавіші Ctrl + '.
4
Встановіть зручний масштаб перегляду зображення у вікні документа. Активуйте інструмент Zoom Tool, скориставшись кнопкою на інструментальної панелі. Клацніть кілька разів по зображенню. Можна також користуватися комбінаціями клавіш Ctrl ++ і Ctrl + - для збільшення і зменшення масштабу відповідно.
5
Позначте кордону, за якими буде нарізатися зображення, за допомогою напрямних. Підведіть курсор миші до однієї з вимірювальних лінійок. Натисніть ліву кнопку і переміщайте курсор в область зображення. Буде створена нова напрямна. Встановіть таким чином кілька напрямних. Скорегуйте за допомогою миші їх розташування.
6
Створіть прямокутну область виділення. Використовуйте для цього інструмент Rectangular Marquee Tool. Він активується кнопкою на інструментальної панелі.
7
Масштабуйте зображення для більш зручної корекції області виділення. Скористайтеся інструментом Zoom Tool.
8
Скорегуйте область виділення. Виберіть в меню пункти "Select" і "Transform Selection". На кутах і сторонах рамки виділення з'являться області, переміщаючи які мишею, можна змінювати форму і розмір виділення. Проведіть необхідні зміни. Клацніть по якій або кнопці інструментальної панелі. У діалозі натисніть "Apply".
9
Скопіюйте виділену область в буфер обміну. Натисніть Ctrl + C або виберіть у меню пункти "Edit" і "Copy".
10
Створіть новий документ. Натисніть Ctrl + N або скористайтеся пунктами меню "File" і "New ...". В діалозі "New" в випадаючому списку "Preset" виберіть пункт "Clipboard". Натисніть кнопку "OK".
11
Вставте зображення з буфера обміну в новий документ. В меню виберіть "Edit" і "Paste", або натисніть Ctrl + V.
12
Збережіть нове зображення. Натисніть Alt + Shift + Ctrl + S, або в меню виберіть "File" і "Save for Web & Devices". В отобразившейся діалозі налаштуйте параметри стиснення зображення і виберіть формат зберігання даних. Натисніть кнопку "Save". Збережіть файл.
13
Продовжіть нарізку зображення. Повторіть кроки 4-12 необхідне число раз.
Більшість користувачів звикли в разі необхідності виконати обробку зображення звертатися до горезвісного «фотошопу». Але не кожному під силу освоїти цей складний графічний редактор, і вже тим більше не кожен зможе дозволити його собі купити. Між тим є й інші засоби, за допомогою яких можна швидко і без зусиль виконати необхідну коригування знімка і, зокрема, розрізати зображення на кілька частин.
Інструкція
1
У наш час все цінують час і бажають отримати результат максимально швидко. Саме тому в мережі можна зустріти безліч онлайн-сервісів, що дозволяють виконати практично будь-яку роботу без установки додаткового софта і придбання додаткових навичок. Якщо вам потрібно розрізати зображення на кілька частин, скористайтеся спеціально розробленим для цих цілей ресурсом.
2
Перейдіть за адресою www.html-kit.com/e/is.cgi і натисніть кнопку Select New Image, щоб вибрати картинку на своєму комп'ютері. Натисніть кнопку Start і дочекайтеся, поки завантажений файл з'явиться на сторінці. Після цього можна приступити до налаштувань.
3
Для полів Rows і Columns встановіть необхідні цифрові значення. Таким чином ви вкажіть кількість рядів і стовпців, визначивши тим самим потрібну кількість фрагментів зображення. В поле Convert to ви зможете змінити формат кінцевих файлів: JPG, PNG, GIF. В поле Number of colors виберіть пункт Truecolor (highest), щоб домогтися максимальної якості колірної гами.
4
Зберегти зміни можна, натиснувши кнопку Process. Через кілька секунд у вікні попереднього ви зможете побачити як буде розрізано ваше зображення і, якщо вам захочеться щось змінити, встановіть нові значення і знову натисніть кнопку Process. Завершити роботу можна натисканням кнопки Download. Архівний файл з вашим зображення м, розрізаним на фрагменти, буде тут же завантажений на ваш комп'ютер.