Як розвести пилу.

Щоб пила менше терлася об дерево, а полотно не затискати у стовбурі, її час від часу необхідно розводити. Розведенням пили називається така процедура, при якій її зуби розгинає в різному напрямку. Розведення буває ручним і автоматичним.
Інструкція
1
Простіше і швидше за все виконати цю процедуру на так званому розвідному верстаті. Він вже має задану величину кута відхилення зубів, і весь процес займе не більше декількох хвилин. Причому, верстат необов'язково навіть купувати. Він напевно виявиться в будь-якій майстерні, де проходять шкільні уроки праці. Якщо ви в перший раз збираєтеся розводити пилку таким чином - попросіть, щоб вам показали, як це робиться. Без досвіду можна серйозно травмувати руки.
2
Якщо верстата поблизу не виявиться, доведеться зайнятися розведенням вручну. Це куди більш довгий і трудомісткий процес. Для нього буде потрібно спеціальний інструмент, він зображений на малюнку. Потрібно пам'ятати: великих зусиль прикладати не слід, інакше є ризик просто зламати зуб. А пилку навіть з одним виламали зубом доведеться вибросіть.Інструментом відгинають не весь зуб цілком, а лише його верхню частину, приблизно на третину від вершини. Слідкуйте, щоб зуби були розігнуті симетрично, перекосів бути не повинно. Ширина розводки повинна бути приблизно дорівнює подвійної товщини полотна. Для роботи з твердими породами дерева розліт зубів потрібно менше, ніж для пиляння м'яких пород.Качество вийшла розводки можна перевірити спеціальним шаблоном.
3
В крайньому випадку, якщо під рукою немає і спеціального інструменту, можна просто затиснути полотно в лещата і акуратно розігнути зуби плоскогубцями. Правда, якість буде невисоким, і, найімовірніше, згодом пилку все ж доведеться розвести за допомогою спеціальних пристосувань. Працюючи плоскогубцями, потрібно стежити, щоб не перестаратися. Занадто широко розведені зуби будуть давати масу тирси, а хід ножівки зробиться важким.
Зверніть увагу
Якщо розведена ножівка все ж застряє в дереві, намильте її милом.
Корисна порада
Правильність розводки можна перевірити і без шаблону - просто на світло, що вибиваються "з ладу" зуби будуть добре помітні неозброєним оком.
Електрична пила стала незамінним помічником не тільки в період будівництва, але і в повсякденності. Вона полегшує роботи з обрізки дерев у саду, допомагає заготовити дрова для лазні та каміна і використовується при ремонтних роботах. Щоб вибрати відповідну пилку, необхідно знати можливості кожного типу інструментів.
Інструкція
1
Підберіть тип пілиСуществует безліч електропил, але залежно від типу різального елемента їх можна розділити на кілька видів: циркулярні, ланцюгові, лобзикові, шабельні. При ремонтних і будівельних роботах часто використовується циркулярна або дискова електропила. Ріжучим елементом є диски різних діаметрів і форми зуба. Підберіть необхідну модель інструменту: переносну або з нерухомим закріпленням на станині. Якщо вам потрібна точність у роботі, вибирайте нерухому електро пилку - вона дозволить зробити розпил матеріалу потрібної глибини під заданим кутом. Для виконання робіт невеликого об'єму доцільно придбати переносну модель циркулярної електропили. Вона оснащена рукояткою, що дозволяє повертати інструмент під час роботи.
2
Підберіть модель ланцюгової пілиДля теслярських робіт, для заготівлі дров та робіт в саду незамінна ланцюгова електропила. Ріжучим елементом у неї є ланцюг із зубами, від величини кроку якого залежить швидкість розпилу. Якщо вам важлива точність розпилу, вибирайте модель з функцією підтримки постійного числа обертів. Для проведення будівельних робіт з нарізкою великої кількості дощок, підберіть стрічкову електро пилку - в ній замість ланцюга встановлена сталева стрічка. Вона має велику потужність (750 - 1500 Вт), високу продуктивність і невелика кількість відходу у вигляді тирси.
3
Щоб зробити точні фігурні розрізи в будь-якому матеріалі, придбайте Лобзиковий електро пилку . Ріжучим елементом тут є пилочка, розмір, форма і заточка зуба якої підбирається для роботи з різними матеріалами: деревом, ДСП, пластмасою і металом. Лобзик забезпечена регулятором режиму розпилу та спеціальної лінійкою, що дозволяє випилювати точні отвори різної форми.
4
Підберіть модель сабельной пілиДля проведення покрівельних, слюсарних і монтажних робіт незамінна сабельная електропила. Якщо вам необхідно проводити роботу в важкодоступних місцях, придбайте такий інструмент. Його ріжучим елементом є коротка пилка (10-35 см), що дозволяє зробити все необхідний розпили. Замінюючи її, можна працювати з деревом, пластиком, металом та іншими матеріалами. Сабельная електропила забезпечена регулятором швидкості і протівовесним механізмом, що зменшує сильну вібрацію.
Зверніть увагу
Для робіт далеко від електромереж придбайте акумуляторну пилу - вона дозволить проводити розпилювальних роботи в автономному режимі.
Корисна порада
Вибирайте потужну електричну пилку - інструмент буде менш чутливий до нестабільного напрузі.