Як витягнути кліща.

Кліщ є одним з найбільш різноманітних і древніх груп членистоногих на Землі. Зазвичай, вони харчуються залишками рослин, грунтовими грибами, а також іншими дрібними комахами. Але, на жаль, є небезпечні кровоссальні види, які можуть вкусити людину або тварину. Що робити, якщо ви виявили цього паразита на собі або своєму питомце?
Інструкція
1
Для початку, не панікуйте! Природно, що вам одразу захочеться позбутися його, але є небезпека, що його тіло відірветься, а голова залишиться під шкірою. В результаті цього може початися запалення укушенного місця з ризиком зараження крові.Соберітесь і візьміть ситуацію під контроль.
2
Якщо кліщ знаходиться під шерстю тваринного або вашими волоссям, то їх необхідно змочити і розчесати в різні боки. Обов'язково продезінфікуйте руки і пінцет. Якщо пінцета під рукою не виявилося, то скористайтеся серветкою, але ні в якому разі, не торкайтеся кліща голими руками, так як він може виявитися носієм енцефаліту.
3
Обережно схопите кліща пінцетом, якомога ближче до шкіри. Сильно не тисніть, інакше є ризик розчавити його. Потихеньку починайте тягнути доти, поки шкіра не пріподнімется. Утримуйте його в такому стані, поки кліщ сам не вилізе назовні (1-2 хвилини), можна трохи покачати в різні боки.
4
Якщо після виконаних маніпуляцій витягнути кліща так і вдалося, то потрібно діяти наступним способом. Капайте йому на головку спирт (приблизно по краплі в хвилину). Від спирту кліщ повинен розслабитися - і витягти його буде значно легше.
5
Після вилучення кліща - уважно огляньте його та ранку і переконайтеся, що головка, або її частина, не залишилися під шкірою. Якщо все-таки це сталося - спробуйте акуратно витягнути її пінцетом. Якщо і це не вийшло - зверніться за медичною помощью.Ранку продезінфікуйте спиртом або намажте йодом або зеленкою.
6
Тепер про заходи обережності. Якщо ви збираєтеся в ліс, подбайте про те, щоб відкритих ділянок шкіри було якомога менше. Брюки слід заправити в шкарпетки і чоботи. По приходу з лісу необхідно оглянути тіло і одежду.Чаще всього кліщі падають згори, тому обов'язково надіньте капелюх або панаму.
Зверніть увагу
Небезпека зони можна перевірити на карті розповсюдження кліщового енцефаліту. Якщо ви знаходитесь в небезпечній зоні, потрібно якнайскоріше звернутися до лікаря і перевірити, чи немає зараження енцефалітом.
Кішки , що мають доступ на вулицю, нерідко приносять на собі кліща і найчастіше вже присмоктався. З тваринного потрібно негайно зняти паразита будинку або відвезти кішку у ветеринарну клініку. Не секрет, що кліщі - переносники енцефаліту, а тварини можуть їм захворіти, також як і люди. Якщо ви вирішили витягти кліща, дотримуйтесь загальних рекомендацій, будьте гранично обережні і уважні.
Вам знадобиться
  • - товста нитка;
  • - масло;
  • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Одягніть гумові рукавички, інакше ви можете захворіти при безпосередньому контакті з кліщем. Потім візьміть машинне, соняшникова або оливкова олія і нанесіть його на шкіру тварини, де впився кліщ. Через кілька хвилин паразиту нічим буде дихати, і він почне слабнути.
2
Обмотайте товстою ниткою комаха близько самої голови і почніть злегка його розгойдувати. Коли ви відчуєте, що кліщ безперешкодно хитається з боку в бік, повільно потягніть нитку. Ви можете діставати комаха і звичайним пінцетом, міцно вхопивши його.
3
Після вдалого завершення важливої справи обробіть місце укусу йодом або міцним спиртом. Спостерігайте за поведінкою кішки: якщо ви помітите, що тварина погано себе почуває, якнайскоріше покажіть його ветеринарного лікаря. А ще краще, здайте кліща на аналіз, який виявить, чи було комаха носієм небезпечного захворювання чи ні.
4
Тваринам теж ставлять ін'єкцію імуноглобуліну, тому якщо ви можете оплатити препарат, не відмовляйтеся від його введення. Доза препарату необхідна тварині обійдеться вам не дуже дорого.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Gpfi_b5VHJg
Зверніть увагу
Якщо ви не убереглися від укусу кліща, вам доведеться самостійно видаляти його, і якнайскоріше. Але як витягнути кліща безболісно, акуратно і без наслідків? Витягти кліща можна й іншим способом: застосувавши для цього нитку. Необхідно сформувати з нитки петельку і накинути її на кліща, розмістивши максимально близько до шкіри.
Корисна порада
В побуті є багато варіантів, як витягнути кліща з тіла. Наприклад, дуже поширений варіант - рясно намазувати місце укусу (і самого кліща) рослинним маслом. Мета - "втопити" кліща, не дати йому можливості дихати. Чекати потрібно близько 20 хвилин. Кліщ відчуває дискомфорт, послаблює свою хватку, починає перевертати лапками, типу потихеньку вилазити.