Як перевірити домашнє завдання.

Домашнє завдання - це частина процесу навчання школяра, розрахована на самостійне виконання. За обсягом вона повинна складати третину від виконаних в класі практичних завдань: вправ, прикладів, задач. За змістом завдання мають бути схожими з тими, які показувалися в навчальній аудиторії. Не можна на будинок всім учням класу задавати понад складне творче вправу, вчитель повинен диференціювати такі завдання.
Інструкція
1
Перевіряючи домашнє завдання вчитель, по-перше, оцінює акуратність і обсяг виконання зробленого уроку. Але пам'ятайте, є учні, які володіють навчальними здібностями, виконують завдання на «відмінно», але оформляють його немов «курка лапою». За поганий почерк оцінки не знижуються, а от за акуратність (виправлення, закреслення, переписування і т.п) учитель має право зняти один бал. Робиться це не завжди, тільки у виховних цілях і з обов'язковим коментарем для учня і його батьків.
2
Кожен поважаючий себе вчитель повинен зіставити принцип виконання та оформлення домашньої роботи всіх учнів класу. Порівняти їх на предмет списування. Навіть якщо задача або вправа має єдиний метод вирішення, два різних учня повинні оформити його по-різному, тому що різні люди не можуть думати абсолютно однаково, це рідкісний випадок.
3
Сам учитель, маючи будь-яке звання і кваліфікацію, зобов'язаний виконати (як мінімум усно) та вправа, що перевіряє, щоб точно знати вірну відповідь, принцип виконання завдання. Може трапитися так, що два учні, що мають хорошу навчальну репутацію, отримали різний відповідь при подібному рішенні. Ось тут і допоможе вже прорешенная учителем завдання для з'ясування місця помилки одного з учня.
Зверніть увагу
Важливо, щоб учні знали, які оцінки і за що їм виставляються. Відмітка повинна бути об'єктивним показником досягнень учнів та якості їх повсякденної роботи.