Як знайти фокусна відстань. Формула фокусної відстані.

Фокусна відстань - це відстань від оптичного центра до фокальній площині, на якій збираються промені і формується зображення. Воно вимірюється в міліметрах. Купуючи камеру, обов'язково потрібно дізнатися фокусна відстань об'єктива, тому що чим воно більше, тим сильніше об'єктив збільшує зображення предмета зйомки.
Вам знадобиться
  • Калькулятор.
Інструкція
1
Перший спосіб. Фокусна відстань можна знайти за допомогою формули тонкої лінзи: 1/відстань від лінзи до предмета + 1/відстань від лінзи до зображення = 1/головне фокусна відстань лінзи. З даної формули висловіть головне фокусна відстань лінзи. У вас повинна вийти наступна формула: головне фокусна відстань лінзи = відстань від лінзи до зображення * відстань від лінзи до предмета/(відстань від лінзи до зображення + відстань від лінзи до предмета). Тепер порахуйте невідому вам величину за допомогою калькулятора.
2
Якщо перед вами не тонка, а товста лінза, то формула залишається без зміни, але відстані відраховуються немає від центру лінзи, а від головних площин. Для дійсного зображення від дійсного предмета в збирає лінзі фокусна відстань приймайте, як величину позитивну. Якщо ж лінза рассеивающая - фокусна відстань негативно.
3
Другий спосіб. Фокусна відстань можна знайти за допомогою формули масштабу зображення: масштаб = фокусна відстань лінзи/(відстань від лінзи до зображення-фокусна відстань лінзи) або масштаб = (відстань від лінзи до зображення-фокусна відстань лінзи)/фокусна відстань лінзи. Висловивши з цієї формули фокусна відстань, ви легко його порахуєте.
4
Третій спосіб. Фокусна відстань можна знайти за допомогою формули оптичної сили лінзи: оптична сила лінзи = 1/фокусна відстань. Висловимо з даної формули фокусна відстань: фокусна відстань = 1/оптичну силу. Порахуйте.
5
Четвертий спосіб. Якщо вам дана товщина лінзи і збільшення, то, щоб знайти фокусна відстань, перемножте їх.
6
Тепер ви знаєте, як знайти фокусна відстань. Вибирайте той чи інший вищеперелічений спосіб залежно від того, що вам дано, і тоді ви без праці вирішите поставлену перед вами завдання. Обов'язково визначайте яка перед вами лінза, тому що саме від цього залежить позитивне або негативне значення має фокусну відстань. І тоді ви вирішите все без єдиної помилочки.