Як встановити пластикове вікно самостійно.

Монтаж пластикового вікна не вимагає особливих навичок і вмінь. Встановити його може будь-який чоловік, головне потрібно запастися терпінням і бажанням. Звичайно, в такій роботі теж є свої тонкощі, але їх легко подолати.
Вам знадобиться
  • - пластикове вікно;
  • - монтажна піна;
  • - фіксатори;
  • - кріплення;
  • - відкоси;
  • - підвіконня;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до установки пластикового вікна, здійсните завмер отвору. Важливо врахувати можливу кривизну отвору і місце розташування вікна. Зазор для піни зазвичай становить від 2 до 4 см, а для подставочной профілю близько 3 см.
2
Самостійна установка пластикового вікна починається з очищення прорізу і видалення старого скла. Цей процес дуже важливий, тому що при нанесенні монтажної піни на брудну поверхню пил заважатиме зчепленню між піною і отвором вікна. Все це заважатиме збереженню тепла в будинку.
3
Перед установкою з пластикового вікна зніміть стулки і витягніть склопакет. У підготовлений проріз встановіть раму і закріпіть болтами або монтажними пластинами. Рама повинна знаходитися строго по рівню, а не по прорізу вікна.
4
Після того як рама повністю встановлена, всі зазори між стіною і вікном запеньте. Піна є ізолюючим і кріпильним засобом, тому дуже важливо ретельно виконувати цей етап. Після висихання піни, її залишки ізолюються. Зовнішній шар монтажної піни покликаний захищати утеплювач від попадання на нього вологи.
5
При самостійній установці пластикового вікна зазвичай ставиться нове підвіконня і відлив. Підвіконня врізається під проріз і кріпиться до подставочной профілем. Якщо отвір під підвіконня невеликий, то його можна запінити. Ну а якщо отвір великий, то тоді буде необхідна кладка з допомогою розчину.
6
Щойно віконна рама встановлена, приступайте до обробки укосів. Укіс є як декоративним доповненням пластикового вікна, під яким ховається монтажна піна, так і функціональним елементом, який підвищує теплоізоляцію і звукоізоляцію вікна. Пластикові укоси встановлюйте в один день з вікном. Звичайно як укосів застосовують бельгійську сендвіч-панель. Встановлюється вона під невеликим кутом, що дозволяє візуально збільшити віконний отвір.
7
Далі поставте склопакети в віконну раму і повісьте наявні стулки.
8
Після цього зробіть монтаж додаткових аксесуарів, таких як зміцнювальна фурнітура, ступінчастий провітрювач, фіксатор, москітна сітка.
Корисна порада
Після установки вікна необхідно зняти з нього захисну плівку, щоб поверхня вікна не зіпсувалася від клейкої основи.
В більшості випадків для установки пластикових вікон викликають майстрів. Якщо у вас є деякий досвід у будівництві, то цілком можна обійтися і власними силами. Важливо лише в процесі монтажу дотримуватися певні нюанси.
Перше, що необхідно зробити для правильної установки пластикового вікна - підготувати проріз. Якщо це новобудова, то потрібно просто очистити основу майбутнього вікна від сміття. Якщо є старе вікно, то його необхідно видалити разом з підвіконням, лиштвами і відливом.

Установка і закріплення

Спочатку потрібно підготувати нове вікно. Для цього витягніть склопакет, зніміть стулки. Порожню раму вставте в проріз і раскліньте заздалегідь підготовленими кілочками. Далі потрібно вирівняти конструкцію за будівельним рівнем (горизонтальна і вертикальна площина). Коли все буде готово, раму можна закріплювати за допомогою анкерних болтів або монтажних пластин. Якщо рама встановлюється в дерев'яному будинку, то можна скористатися шурупами під дерево. Застосовувати цвяхи можна. На наступному етапі необхідно заповнити проміжки піною, яка є не тільки теплоізолятором, але й елементом кріплення. Щоб підвищити швидкість полімеризації і ступінь розширення матеріалу, попередньо змочіть водою область майбутнього розташування монтажної піни. Коли всі порожнечі будуть заповнені, можна витягнути клинці.

Монтаж підвіконня, відливу

Встановіть новий відлив за габаритами прорізу. Якщо вікно виходить на лоджію (балкон), то замість відливу встановіть невеликий карниз. Далі виріжте підвіконня за розміром віконного прорізу (з урахуванням поглиблення в раму) і вставте його, закріплюючи до профілю вікна. Поставте заглушки в торці підвіконня. Простір під ним необхідно заповнити піною. Якщо ж щілину виявилася дуже широкою, то для заповнення можна використовувати цементно-піщаний розчин. В день установки вікна рекомендується оформити укоси - вони можуть бути пластиковими або гіпсокартонними. У першому випадку встановлюється практично готовий виріб: потрібно тільки підігнати розміри і приклеїти зовнішні, внутрішні куточки з пластика. У другому випадку ГКЛ доведеться заґрунтувати, зашпаклювати і пофарбувати.

Завершальний етап

В встановлену раму вставляється склопакет, монтуються стулки. При необхідності можна встановити москітну сітку, елементи ступеневої провітрювання, фіксатори. Не забудьте прибрати захисну плівку. В іншому випадку під дією тепла вона намертво приклеїться до пластика і зіпсує зовнішній вигляд вашого вікна. Користуватися ним можна не раніше, ніж через добу. Протягом даного часу монтажна піна остаточно розшириться і затвердіє.