Як наклеїти шпалери на гіпсокартон. технологія гіпсокартон шпалери.

Шпалери є дуже поширеним видом настінного покриття, що дозволяє створити в приміщенні атмосферу вишуканості та затишку. Сьогодні можна підібрати шпалери будь-якого забарвлення і фактури. Перевагою шпалер є те, що їх можна наклеювати практично на будь-яку поверхню. Дуже зручно нанести шпалери на стіни, оброблені гіпсокартоном, оскільки попередня обробка не вимагає спеціальних навичок.
Вам знадобиться
  • рулетка, лінійка, калькулятор, олівець, ножиці, стіл або чисту підлогу, відро, кисть, валик, драбина, чиста тканина, губка.
Інструкція
1
Виберіть шпалери, якими ви будете обклеювати гіпсокартон. Для обробки такої поверхні можна застосовувати практично будь-які види сучасних шпалер: паперові, текстильні, склошпалери, шпалери на полімерній основі.
2
Оброблену гіпсокартоном поверхню стін обробіть шпаклівкою. Приділіть особливу увагу стиках плит гіпсокартону. Всі щілини між плитами і можливі відколи матеріалу закладіть врівень з поверхнею.
3
Обробіть зашпатлеванную поверхню наждачним папером, довівши її до ідеального стану, щоб на стіні не залишилося нерівностей. Якщо листи гіпсокартону прикріплені до стіни саморізами, зарівняти їх головки, покрийте фарбою і зашпатлюйте. Шпаклівка не тільки дозволяє зробити поверхню рівною, але і полегшить надалі заміну шпалер на нові в разі такої необхідності. Після того як шпаклівка висохла, відшліфуйте поверхню, але так, щоб вона не була шорсткою.
4
Наступний етап підготовки стін - грунтовка. Вона необхідна для того, щоб клей не вбрався глибоко в гіпсокартон. Інакше шпалери після поклейки можуть відшаровуватися. Для кращого ефекту поверхню слід загрунтувати на два рази, дочекавшись, коли перший шар грунтовки повністю висохне.
5
Заключний етап - наклеювання шпалер на підготовлену поверхню гіпсокартону. Визначте потребу в кількості шпалер. Для цього необхідно виміряти висоту приміщення і довжину всіх стін (віднімаючи з неї розміри вікон і дверних прорізів). Купуючи шпалери, перевірте їх на збіг малюнка, тони і номера партії.
6
Правильно підберіть клей, керуючись інструкцією по застосуванню конкретного виду шпалер. Сухий клей ретельно перемішайте з водою і почекайте, поки він набубнявіє. Важкі шпалери рекомендується приклеювати спеціальним клеєм, який переважно вибрати відразу при покупці шпалер. Технологія безпосереднього приклеювання шпалер на гіпсокартон нічим не відрізняється від технології обклеювання шпалерами будь-яких інших поверхонь.
Зверніть увагу
Для того щоб наклеїти шпалери на гіпсокартон, фахівці рекомендують використовувати спеціальні клейові склади. При цьому краще буде, якщо шпалери мають як хорошим рівнем клеїть здібності і вологостійкості, так і запобігати розвитку цвілі і грибків. Перед тим, як клеїти шпалери на гіпсокартон, слід перевірити, чи не залишає клей плями на шпалерах, чи легко він розмішується і не утворює Чи грудок.
Корисна порада
Як клеїти шпалери на гіпсокартон. Важливою перевагою шпалер є можливість їх наклеювання майже на будь-яку поверхню. В цьому сенсі гіпсокартон дуже зручний, так як його підготовка вельми проста і не вимагає серйозних навичок. Для обклеювання гіпсокартону можна використовувати різні види шпалер: паперові, склошпалери, текстильні, флізелінові, вінілові. Підготовка гіпсокартону починається зі шпаклівки. Особливу увагу тут потрібно приділити стиках плит.