Як видалити подряпину на меблях. видалення подряпин на шафі.

Подряпини на лакованій меблів нічого, крім досади, викликати не можуть. Але невже через однієї-двох подряпин міняти меблі в квартирі? Не поспішайте розлучатися з коханою шафою, прибрати деякі види подряпин з меблів можна самостійно. Для успішного та ефективного ремонту поверхні необхідно, насамперед, правильно визначити вид і характер ушкодження.
Вам знадобиться
  • - уайт-спірит, в
  • - осков паста,
  • - обробний склад,
  • - морилка,
  • - тонка кисть,
  • - тампон з тканини.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до ремонту, огляньте подряпину і визначте, подряпана чи всього лише плівка лаку або ж покриття пошкоджено разом із шаром морилки до самої деревини. Протріть пошкоджене місце уайт-спіритом, несильно постукуючи тампоном, змоченим рідиною, по поверхні виробу. Так ви краще зможете визначити глибину пошкодження.
2
Якщо в ході перевірки змін кольору немає, значить, лакова плівка не просочила нижні шари деревини. У цьому випадку для ремонту використовуйте воскову пасту. Невеликі потертості і подряпини замаскуйте пастою, попередньо підібравши її колір. Для цього нанесіть пасту на пошкоджене місце тампоном з м'якої тканини. Після того, як воскова паста затверділа, відполіруйте відремонтоване місце м'якою ганчіркою до блиску.
3
Якщо ж при перевірці уайтрспіритом колір покриття змінився, плівка покриття пошкоджена наскрізь, деревина під покриттям не забарвилася морилкою і волокна не зруйновані, необхідно заповнити подряпину спеціальним обробним складом. Візьміть тонку кисть або паличку, нанесіть трохи оздоблювального складу на пошкоджене місце. Свіжий складу розчиняє верхній шар старого покриття і міцно схоплюється з ним.
4
Нанесіть подібним чином кілька шарів складу, поки ця своєрідна латочка НЕ вирівняється з поверхнею основного покриття. Якщо латочка трохи виступає над поверхнею, вирівняйте її легкої шліфуванням за допомогою абразивів. Остаточне доведення поверхні здійснюється за допомогою полірувальної пасти. Для створення рівномірного глянцю нанесіть зверху шар воску.
5
У тому випадку, коли від уайт-спіриту пошкоджене місце стало темним, а волокна деревини розірвані, використовуйте третій спосіб, що вимагає більш серйозного ремонту. Спочатку просочіть подряпину сумішшю з оздоблювального складу і розчинника. Після цього за допомогою морилки відновите колір покриття, наносячи її тонким пензликом. Забарвлене морилкою місце ретельно просушіть. Потім зробіть багатошарову латочку, наносячи на пошкоджене місце обробний склад. Заключний етап операції - вирівнювання поверхні абразивом, полірування і покриття місця подряпини воском.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=upBPsmTcc3g