Як плести іграшки з бісеру. Як зробити крокадільчіка з волосіні.

Бісероплетіння - стародавнє мистецтво створення прикрас і оформлення одягу. Майстри, що займаються цим ремеслом, відрізняються спокоєм, терплячістю, акуратністю і розвиненою дрібною моторикою - ці якості, поряд з естетичним смаком, розвиває захоплення. Іграшки з бісеру часто стають першими дослідами майстрів , особливо дітей.
Вам знадобиться
  • Бісер різних кольорів і розмірів;
  • Дріт;
  • Кусачки;
  • М'яка тканина;
  • Ємності для зберігання бісеру.
Інструкція
1
Для плетіння кожної тварини існує певна схема, а то й не одна. Тому, перш ніж почати роботу, знайдіть відповідні матеріали і заготовки на спеціалізованих сайтах. Посилання на такі ресурси вказані під статтею.
2
Знайшовши схему, придбайте бісер необхідних кольорів. Суворе відповідність необов'язково і навіть не завжди можливо. Купуйте бісер близьких відтінків або повністю замініть колірну гамму, якщо хочете створити щось особливе.
3
В перервах між роботою прибирайте бісер в щільно закриваються баночки. Якщо він розсиплеться, збирати його буде дуже важко, а вартість якісного матеріалу не дозволить вам викинути його просто так.
4
Під час роботи зсипайте бісер на м'яку тканину в декілька купок, щоб не перемішалися. Деякі використовують для цього спеціальну пластикову підставку з декількох секцій. З гладкою лакованої стільниці бісеріни скотяться на підлогу або просто перемішаються один з одним. До того ж на тканини легше захоплювати нову бісерину: вона не відскочить убік.
5
не замінюйте дріт на нитки або волосінь: металевий дріт досить міцна, щоб утримати форму готового виробу. У більшості випадків реалістичність бісерного тварини визначається не тільки кольором, а й формою тіла. Крім того, дріт дозволяє обходитися без іголок.Дліна відрізка дроту повинна дорівнювати 50-70 см. При більшій довжині вона буде скручуватися, ламатися і заважатиме під руками. Вибирайте дріт в тон бісеру або стального кольору. В таких випадках дріт менш помітна і не відволікає увагу від самого виробу.
6
Перший ряд бісеринок (кількість зазначено в конкретній схемі) набирається на середину дроту. У роботі будуть задіяні обидва кінці, тому не залишайте бісер на краю дроту.
7
Робіть перерви по 10-15 хвилин кожні півгодини. Бісероплетіння пов'язано з великим навантаженням на очі, протягом довгого часу доводиться концентруватися на дрібних предметах на невеликій відстані від обличчя. Під час перерви зробіть гімнастику для очей, дивіться більше вдалину, щоб не розвинути короткозорість.
В різних техніках рукоділля можна створювати не лише одяг, аксесуари та прикраси, а й об'ємні іграшки , і техніка плетіння з бісеру не є виключенням з цього правила. Якщо у вас є бісер декількох кольорів, голка і волосінь діаметром 0,12-0,17 мм, ви можете сплести об'ємну бісерну іграшку. Також для роботи вам знадобляться вата для набивання іграшки і гострі ножиці.
Інструкція
1
Щоб сплести з бісеру собачку, окремо сплетіть дві половинки її тулуба. Ви можете сплести тулуб повністю одним кольором, а можете зробити собачку двокольорового. Починайте плести деталі тулуба з носика, набравши на волосінь чотири бісеріни.
2
У четвертій бісеріне схрестіть кінчики волосіні, закріпивши їх. Потім сплетіть другий такий же хрестик і поверніть плетіння вліво. Кінці схрестіть в чорній бісеріне, яка гратиме роль очі. Потім в третьому хрестику поверніть праворуч, а в четвертому наліво.
3
З двох хрестиків, сплетених по прямій, у вас вийде вухо. Для того щоб сплести ногу, з'єднайте в одинарну ланцюжок вісім хрестиків. Таким способом сплетіть передню і задню ногу і закріпіть волосінь.
4
Виконайте з хрестиків бісеру дві половинки фігури собачки, а потім окремо сплетіть хвостик з двох хрестиків. Покладіть обидві деталі тулуба один на одного і переплетіть їх кінцем волосіні за допомогою сполучних бісерин. Набейте фігурку ватою і закріпіть волосінь.
5
За таким же принципом ви можете сплести об'ємну фігурку будь-якого іншого тварини - наприклад, овечки, чиє тулуб теж складається з двох половинок. Для плетіння овечки заготуйте білий, червоний, жовтий і чорний бісер.
6
З жовтого бісеру сплетіть ягничці ріжки, а з чорного сплетіть копита і очі. Злегка видозмінити форму плетіння - фігура овечки відрізняється від фігури собачки. Точно так само, як і в попередньому способі, в кінці плетіння з'єднайте дві половинки тулуба овечки і починайте з'єднувати їх за допомогою сполучної бісеріни і волосіні, попутно набиваючи фігурку ватою.