Як навчити ділити на склади.

Склад - мінімальна фонетична одиниця. У ньому поєднуються різні за ступенем звучності звуки. Найбільш гучні виконують складотворної функцію. До складу одиниці повинен входити голосний звук. Без голосних звуків не може бути складу. В усному мовленні звуки групуються в склади за такими правилами.
Інструкція
1
Не змішуйте поділ слова на склади і перенесення слова, це різні категорії. Склади - приналежність усного мовлення, а перенесення - це письмова мова, граматика. Порівняйте: ідея - в звучанні три склади, і-де-я. А переносити слово не можна. Подивіться: строкатий - 2 складу, а перенести можна по-різному: пе-стрий, пес-трий.
2
Деля слова на склади, враховуйте закон висхідній звучності: початок неначальной (не першу в слові) складу будується від слабо звучить. Якщо в слові є поєднання приголосних між голосними, то слоговая кордон має пройти так, щоб наступний склад починався з менш звучного приголосного. Наприклад, скажіть слово «каска» [ка - ска].
3
Поділ на склади виробляєте за фонетичним звучанням, а не по тому, як ви пишете. Якщо склад є відкритим, тобто закінчується голосним звуком, то поділ на склад буде проходити після голосного. Наприклад: собака - со-ба-ка. копиця - ко-пна. Кордон складу буде проходити на стику сонорного приголосного і шумного. Наприклад, парта [пар-та].
4
слогораздела пройде після Й, якщо за ним буде стояти будь приголосний. Майка [травень-ка].
5
Запам'ятайте: подвоєні приголосні (між голосними) переходять у наступний склад. Наприклад, ка-сса, дро-жжі, га-мма. АЛЕ, при перенесенні слів з подвійними приголосними, одну букву залишайте на рядку, а іншу переносите: ван-ну, довжин-ний, спокуса-ство.
6
Закон висхідній звучності не дотримується в останніх складах слова: [цвіе-то'к], [л'іе-жи'т], [го'-л'с] і т.д.
7
Найчастіше, при перенесенні слова використовується розподіл на склади, але є маса виключень з цього правила. Не залишайте на рядку єдину букву. Комерсант, Ь, Й - ці літери не відокремлюйте від попередніх. Наприклад: об'єк-езд, фоль-гой, зай-ка. Не відривайте від приставки кінцеву приголосну букву, якщо корінь слова теж починається з приголосної. Правильний перенесення: раз-лів, під-писати. Чи не забирайте у кореня стоїть першою згідну букву. Правильно переносити: при-кріпити.