Як дізнатися групу крові майбутньої дитини.

Група крові дитини - тема, яка хвилює багатьох батьків. З нею пов'язані численні курйози і навіть трагедії. Оцінити, яка група крові може бути у вашої дитини важливо, так як існує ймовірності конфлікту по групі крові між мамою дитиною. Як це визначити?
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
Інструкція
1
Група крові визначається тим, які типи антигенів (агглютиногенов) є на поверхні еритроцитів. Основних типів антигенів 2 - А і В. Відповідно, на еритроцитах можуть бути або антигени тільки типу А - друга група крові, або тільки типу В - третя група крові, або і А, і В - четверта група, або їх може не бути - перша група.
2
Група крові успадковується за принципом повного і неповного домінування і визначається тим, які гени групи крові є у батьків. Є три види генів групи крові: А - визначає наявність антигену типу А; В - визначає наявність антигену типу В; 0 - визначає відсутність антигенів. У кожної людини таких генів в геномі по 2. При цьому можуть виникнути наступні комбінації: 00. Перша група крові, антигенів на еритроцитах нет.АА або А0. Присутні тільки антигени типу А, група крові - вторая.ВВ або В0. Присутні антигени типу В, третя група крові.АВ. Є антигени обох типів, група крові - четверта.
3
Для того щоб оцінити, яка група крові може бути у вашого малюка, важливо знати, що від кожного з батьків дитині передається по 1 гену групи крові. При цьому виникає 4 можливі комбінації цих генів. Найпростіше це розглянути у вигляді таблиці, в якій верхній рядок містить можливі гени одного з батьків, а лівий стовпець - гени другого батька. Як видно з таблиці, в якій розписаний варіант для пари з четвертої та першої групами крові, не можна однозначно передбачити, яка група буде у малюка.
4
Складіть таку таблицю для вашої пари. Зверніть увагу, що якщо у когось із вас друга чи третя група крові, то необхідно розглянути декілька варіантів комбінацій генів. У таблиці наведені можливі групи крові в залежності від генотипу батьків, в дужках вказана група крові.
Зверніть увагу
Якщо існує ймовірність конфлікту матері та плоду по групі крові, то після пологів одразу ж беруть кров новонародженого на аналіз. У разі виявлення конфлікту, можливо, знадобиться лікування.