Як змінити права доступу до папки.

Мова йде про операційні системи Windows, як найпоширеніших на сьогодні серед користувачів. Ті, хто працює в середовищі Linux, в більшості своїй не потребують роз'яснень, а користувачам Макінтош взагалі невідомі ці складності. Отже, ви хочете відкрити папку, а вона не відкривається, не дозволяє записати в неї файл, або не піддається видаленню і при цьому видає повідомлення - «ні доступу ».
Інструкція
1
Перевірте рівень доступу вашого користувача, ким ви зважаєте на даному комп'ютері - користувачем або адміністратором. Від цього залежить, які у вас будуть можливості. Щоб перевірити свій доступ, натисніть Пуск - Панель управління - Облікові записи користувачів. Це якщо ваша система Windows 7. Якщо ви користуєтеся попередньої, але популярною версією Windows XP, тоді натисніть Пуск - Налаштування - Панель управління - Облікові записи користувачів (Управління обліковими записами). Ви побачите ім'я користувача або кілька таких імен. Знайдіть своє, наприклад ваш обліковий запис «Андрей», і в панелі керування ви бачите, що нижче імені написано «Адміністратор». Це значить, у вас широкі права з управління комп'ютером. Якщо ж підпис говорить, що ви «Користувач» або «Гість» - ваші можливості досить обмежені.
2
З'ясувавши, що у вас права адміністратора, можете приступати до головного - зміни прав доступу до папок. У Windows 7 на значку папки клацніть правою кнопкою, виберіть «Властивості». Потім натисніть на закладці «Безпека», щоб відкрити її. Тим, у кого встановлена Windows XP, доведеться трохи складніше. Відкрийте "Мій комп'ютер», натисніть у верхній частині вікна кнопку «Сервіс», потім виберіть вкладку «Вид». У досить довгому списку налаштувань знайдіть рядок «Використовувати простий спільний доступ до файлів» і зніміть галочку. Підтвердіть своє рішення, натиснувши «ОК». Потім повторіть ті ж дії, що описані на початку цього кроку для Windows 7.
3
Ви знаходитесь на закладці «Безпека». У верхній половині вікна знаходиться список користувачів, у яких є той чи інший доступ до цієї теці . Для зміни прав доступу, виділіть покажчиком миші категорію користувачів (зазвичай це: пройшли перевірку, система, адміністратори, користувачі). Потім натисніть кнопку «Змінити» в середній частині вікна, якщо використовуєте Windows 7. Відкриється вікно з заголовком «Дозволи для групи% ім'я_папки%». Власникам Windows XP навіть натискати нічого не треба, відразу переходите до наступного пункту.
4
Оберіть групу користувачів у верхній частині, і галочками відзначте бажані права доступу до папок: читання, запис, видалення, перегляд вмісту та інші. Зверніть увагу: мається два стовпці, «дозволити» і «заборонити», навпроти кожного з прав. Будьте акуратні у виборі, якщо хочете дозволити - ставте галочку у відповідному стовпці, і знімайте галочку з не відповідного за змістом шпальти. Закрийте вікно натисканням «ОК». Готово, ви змінили права доступу.
Інформація в сучасному світі набуває все більшої значущості, як відомо, хто володіє інформацією, той володіє світом. Якщо ви хочете обмежити доступ до своєї інформації, досить визначити кожному з користувачів межі прав доступу, встановити захист файлів і папок за допомогою пароля.
Інструкція